Menü İcon

Deniz Tekin: ''10 sene sonra yine canlandığını görürüz''

Deniz Tekin: ''10 sene sonra yine canlandığını görürüz''

Dinleyicinin beklentileri bir baskı yaratıyor mu?

- Konserlerde “Neden daha çok cover çalmıyorsun” diyorlar. Soundcloud’da çok fazla cover olduğu için herhalde öyle bir beklenti oluşuyor. Genelde kimseyi kırmamaya çalışıyoruz. Hem kendi şarkılarımızı çalıyoruz hem cover. Ama Benim içimden geçen şey; zaman içine cover’ları azaltmak, kendi şarkılarımıza ağırlık vermek. Her müzisyen cover yaparak başlıyor. Bildiğin şarkıları çalarak, imitasyon yoluyla öğreniyorsun. Ama uzun vadede bunu bırakmak lazım. Ben de kendi şarkılarımla anılmayı daha çok isterim.

Konserde herkes Ahmet Kaya şarkısına başladığınız anda telefonlarını çıkarıp video çekmeye başlamıştı... Sizin için nasıl bir yeri var Ahmet Kaya’nın?

-  Elimden geldiğince araştırdığım, hakkında ne bulduysam okumaya çalıştığım, olaylara yaklaşımını, karakterini çok beğendiğim insandır. Bazı şeylere çok yumuşak ama bir o kadar da tutarlı yaklaşan biri. Çok severim...

Yeni dalgayla birlikte şöyle ilginç bir şey oldu. Artık insanlar yaşıtlarına hatta kendilerinden daha genç insanlara hayran oluyorlar. Nasıl yansıyor bu size?

- Yaşıt olmamızın verdiği güçle muhabbet kuruyorsun. O da ilginç bir enerji doğuruyor. Kastırmaya gerek görmüyorsun. O ünlü hayatı, büyük evlerde yaşamalar, çok para kazanmalar falan... Karşımdaki insan benim hayatımda böyle şeyler olmadığını görünce rahatlıyor. Ben de bir üniversite öğrencisiyim, birinci sınıftayım, vizelere falan giriyorum. Bir öğrenci evimiz var, üç kız yaşıyoruz.  Hayat standardı ve sosyal statü bakımından çok da farklı olmadığın için karşındakiyle günlük bazda aynı şeyleri yaşıyorsun. Bu da ayrı bir yakınlık sağlıyor.

Kendisiyle aynı çizgide görünce sınırı aşıp eleştiri konusunda aşırıya kaçıyor olabilirler mi? “Çok mıymıy söylüyor” yazmış mesela biri...

- Bence tam aksine karşındaki eşit görmeyince, senin sosyal bir canlı, bir insan olduğunu unutunca rahatsız edici olabiliyor. Bir arkadaşınla konuşur gibi söylendiği zaman kabul edebileceğim bir şey. Ediyorum da... Amatörlük dönemlerinde söylediğim şarkılarda çok bariz hatalar var. Diksiyonda belirli problemlerim var. Hala aşmaya çalışıyorum. Ama değiştiremeyeceğim bazı şeyler de var. Hızlı konuşan bir insanım. Artikülasyonda problemlerim var. Geliştirmeye çalıştığım şeyler... Ama tabii her türlü troll’lük oluyor. Bu tür şeylere oturup can sıkmaktansa çok da takılmayınca o da orada kalıyor.

,

Yorum Yaz