Menü İcon

Deniz Evin: ''Hayalim futbolcu olmaktı''

Deniz Evin: ''Hayalim futbolcu olmaktı''

Öncelikle Deniz Evin’i yakından tanıyalım? Deniz Evin kimdir?

1 Eylül 1983 yılında Kırşehir’de doğdum. Babam devlet memuru olduğu için Kırşehir, Kastamonu, Van, Trabzon ve İzmir’de yaşadım. Okul dönemim çok karışık geçti 3 ayrı şehirde okudum. 4 kardeşin en küçüğüyüm. İki ablam bir abim var. 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Oyunculuk bölümünü kazandım. 2008 yılında Estonya Tallinn Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları bölümüne özel öğrenci olarak gidip Grotowski, Meyerhold, Alexandre tekniği, Sahne dövüş teknikleri ve akrobasi konusunda eğitim aldım. 2009 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldum.

Oyunculuk hayalinizdeki bir meslek miydi? Oyuncu olmasaydınız hangi işi yapardınız?

Oyunculuk benim hayalimdeki meslek değildi. Açıkçası ben futbolcu olmak istiyordum ama babam istemedi. Çok iyi bir sol ayağım olmasına rağmen izin verilmedi. Şaka bir yana benim oyuncu olmaktan başka bir şansım yoktu. Çünkü babamın mesleğinden dolayı sürekli taşınıyorduk. Aynı şehir içinde bile taşındığımız zamanları hatırlıyorum. Bu defalarca yaşanınca içindeki o duygu belleği senin başka bir meslek yapmana izin vermez olur. İşte benim için bu mesleğin temelleri o acı anlarda atıldı. Sonra ilkokul 5. sınıfta ilk rolümü oynadım (Kabadayı)

‘Beni Affet’te partneriniz Esengül Aypek ile aranız nasıl?

Çok uyumluyuz Esengül çok iyi bir oyuncu. Çekimlerde çok eğleniyoruz.

Dizideki karakterinizi biraz anlatır mısınız?

Biraz agresif pek dinlemiyor ve kafasına göre hareket ediyor. Haksızlığa gelemiyor. Kim olursa olsun karşı durmaya çalışıyor ve güçlü görünmeye çalışıyor.

KARAKTERİMLE BENZİYORUZ

Dizide canlandırdığınız Umut’la benzer yanlarınız var mı?

Duygusal oluşu. Net oluşu, düz oluşu benziyor.

‘Beni Affet’ bir 5 yıl daha devam ederse siz yine kalır mısınız?

Biz oyuncular rolleri yaratırız büyütürüz yasatırız sonrada bitiririz. Artık Umut karakteri de benim için bu süreci tamamladı. Artık yeni heyecanlı karakterler yaratmanın zamanı geldi.

,

Yorum Yaz