Menü İcon

Demet Akalın: ''Ben hadsizce 'Tarkan’la baş ederim' diyemem''

Demet Akalın: ''Ben hadsizce 'Tarkan’la baş ederim' diyemem''

Çocukluğunda bayramların nasıl geçerdi? O günden bugüne ne gibi farklar var?

- Bayramlar artık bizim için iş gibi oldu. Pazar sabahı Okan Bodrum’da video çekerken “Hayırlı sezonlar” dedi. Gayriihtiyari dedi ama sezon denmez sonuçta, bu bir bayram. Ben aile ziyaretlerini bayramdan 3-5 gün önce yapıyorum. Ne kadar bayram tadında olur bilinmez ama herkesin bir koşturması var. Annemlerin de öyle kayınpederlerimin de. İlk önce onları ziyaret ediyoruz. Çünkü sonra vicdan yapıyor insan. Ben kızımı da böyle yetiştirmek istiyorum. Dededen de tatsın anneanneden de. Halasını, dayısını ve herkesi bilsin. Çünkü biz öyle büyüdük. Ben annemin kucağında büyümedim. Hep anneannem, teyzelerim, yengelerim baktı bana. Büyük bir ailemiz var. Hira da o tadı alsın istiyorum.

Yılbaşı ya da diğer özel günlere de mi sadece iş odaklı bakıyorsun?

- Yılbaşı gecesi çalışıyorsam gündüzü mutlaka ailemle geçiririm. Hele bir de İstanbul’da konserim varsa o gece şahane oluyor. Ama dediğin gibi iş odaklı oluyor.

Bayramlarla ilgili hüzünlü bir hikayen var mı?

- Hiç yok Allah’a şükür. Bu bayram benim için biraz zor oldu. Yengemin kanser olduğunu öğrendik. Onun ameliyat süreci filan derken biraz keyfimiz kaçtı. Ama yengemin morali çok yüksek. Bir de bundan birkaç ay önce çok yakın bir kız arkadaşım yine göğüs kanserine yakalandı. Bunları duyduktan sonra hemen hastaneye gittim. İnsan hep kendi başına gelmez zannediyor ya benim de öyle bir dünyam vardı. En yakınlarım kansere yakalanınca biraz paniğe kapıldım. Tüm kontrolleri yaptırdım. Gittiğim her ortamda “Kontrollerinizi yaptırıyor musunuz” diye insanlara soruyorum artık.

Bayramlarda gelenekçi bir yanın var mıdır? Mesela bayram harçlığı verir misin?

- Evet. Arife günü kuaföre gittim. Saçımı boyatacaktım. Benim param gerçekten bereketlidir. Çok yakın arkadaşlarım bu yüzden benden 50-100 lira ister. Kuaförde çalışan herkesi tek sıra halinde dizdirdim. Dizildiler hepsi tek sıra halinde! Çat çat çat hepsine bayram harçlığı verdim. O kadar haz alıyorsun ki onlara harçlık verirken. “Çocuklar mendil içi değil ama bunu da böyle kabul edin” dedim. Sabah evde çalışanlara da yine aynı şekilde. Hira’ya bile bayram harçlığı verdim ama o daha küçük olduğu için parayı bilmiyor. 

,

Yorum Yaz