Menü İcon

Christopher Lee: Saruman'ı Oynamayı Üzülerek Söylüyorum ki Yapamayabilirim

Yüzüklerin Efendisi’nin Saruman'ı bugün hayatını kaybeden Christopher Lee

Röportaj Gazetesi

Christopher Lee: Saruman'ı Oynamayı Üzülerek Söylüyorum ki Yapamayabilirim

IGN: Saruman rolünü The Hobbit’te ya da onu Yüzüklerin Efendisi’ne bağlayan devam filminde tekrar canlandırmak ister miydiniz?

Lee: Ian McKellen’in Gandalf’ı tekrar oynamayı kabul ettiğini duydum. Ancak benim karakterim [kitapta] görünmüyor. Ama asla bilemezsiniz. Aniden büyücüler konseyini dahil edebilirler. Bir fikrim yok. Kimse bana bu gizemli 2. filmden bahsetmedi, The Hobbit’ten öncesini mi anlatacak, yoksa sonrasını, Yüzüklerin efendisinden öncesini mi?

IGN: The Hobbit ile Yüzüklerin Efendisi arasındaki olayları bağlayan bir film olmalı. Bir Tolkien uzmanı olarak set için uygun biri olabilirsiniz…

Lee: Evet, büyücülerin yüzlerce yıl yaşlı olduğunu unutmamalısınız. Belki Ak Saruman’ın konseyin başında olduğu ve iyi, kibar, nazik ve mükemmel birisi olduğu zamanlara tekabül eder. Bu açıdan onu gösterebilirler çünkü onun neden aniden karar değiştirdiği açıklanmadı.

IGN: Rolü tekrar oynamaya istekli misiniz?

Lee: Özünde çok istiyorum. Ama artık belli bir yaşa geldim [86] ve yeniden Yeni Zelanda’ya yolculuk etmek beni çok yoracaktır. Benim için kolay olmayacaktır çünkü çok zorlu bir yolculuk ve üzülerek söylüyorum ki yapamayabilirim.

IGN:Eğer sizin bölümünüzü Londra’da çekilebiliyor olsalar ilgilenir miydiniz?

Lee: Evet, kesinlikle.

 

Söyleşi: Kayıp Rıhtım

Yüzüklerin Efendisi’nin Saruman'ı bugün hayatını kaybeden Christopher Lee,

Yorum Yaz