Menü İcon

Ceza: Benim Siyasi Görüşüm Rap

Ceza: Benim Siyasi Görüşüm Rap

Albümün genelinde daha çok kafasını etrafına çeviren bir haliniz var. Bu sadece ruh haliyle mi ilgili yoksa bilinçli bir seçim olarak mı bunlardan bahsediyor?

Tamamen ruh halimle ilgili. İçimden geçeni yazıyorum sadece. Bunları yaşadım, bunları yazdım. Duygularım hep bu yöndeydi. Biraz depresif bir zamanda yazdım şarkıların çoğunu.

'Milyon Farklı Hikaye'de savaş karşıtı duruşunuzu tekrar ortaya koyuyorsunuz. Son zamanlardaki karışık durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Silah ticaretinden tutun petrole kadar birçok boyutu var savaşların. Bizim hiç bilmediğimiz, muhtemelen de hiçbir zaman bilemeyeceğimiz farklı farklı pazarlıklar var. Biz kritik bir bölgedeyiz coğrafi olarak. Ortadoğu'da her gün bir yerlerde insanlar öldürülüyor. Politikacılar bunları durdurmak için yoklar mı? Savaşın başlaması da bitmesi de bir emre bakıyor. Benim gücüm yetmiyor bunu durdurmaya. Ben sadece şarkı söyleyebiliyorum. Belki müziğimizle büyüyen nesilden önemli politikacılar çıkarsa işler değişir. Her ülkede benzer pozitif mesajları veren onlarca müzisyen var.

Rap Sanatçısı Ceza,

Yorum Yaz