Menü İcon

Ceza: Benim Siyasi Görüşüm Rap

Ceza: Benim Siyasi Görüşüm Rap

Müziğinizi iletişim aracı olarak kullanan bir müzisyensiniz. Müzik yapmaya başladığınızdan beri bir şeyleri değiştirebildiğinize inanıyor musunuz?

İnsanların duvarları her zaman var maalesef. Ne kadar yıksan da birileri mutlaka yeni duvarlar örüyor. 2000'lerde beni dinlemeye başlayıp çok iyi yerlere gelen insanlar görüyorum bazen. Müziğimin onlara motivasyon sağladığını söylüyorlar. Çocuklarına benim ismimi koyanları bile gördüm. Bunu devam ettirmek istiyorum zaten. Benim en büyük misyonum bu, tek siyasi görüşüm bu.

'Kim Olduğunu Unut'ta “Pornografik pozlar ile anca dikkat çekenler/Bir toplasan şarkılarında üç satır zor ederler” diyerek müzik piyasasını eleştiriyorsunuz. Bugünün müzik piyasasında neleri eksik buluyorsunuz?

Günümüzün müzik piyasasının özeti o cümle aslında. Duyduğun zaman yanına bir resim koyabiliyorsunuz. Kaliteli işler yapan insanlar belli ve dinleyiciler de bunun hakkını veriyor. Tüketim için bu işin yapıldığının farkındayım ve karşı da değilim. Ama bu kadar ucuz olmasın lütfen. Müzik piyasasında sistemi belirleyenler değişmedikçe pek bir şeyin değişeceğini düşünmüyorum.

Rap Sanatçısı Ceza,

Yorum Yaz