Menü İcon

Ceyda Düvenci: ''Polyanna değilimdir''

Ceyda Düvenci: ''Polyanna değilimdir''

Hayattaki en büyük güç sizce nedir?

Bir insanın kendini sevmesi... Kendini olduğun gibi yanlışınla, doğrunla, eksiğinle, fazlanla sevdiğin an bence en güçlüsün. O zaman kimse sana hiçbir şey yapamaz çünkü

Peki, güçlü kadını nasıl tanımlarsınız?

Güçlü kadın bence başına kötü bir şey geldiği anda bile bunun bir iyilik getireceğine inandığı noktada adım atan kadın... Bir şeye bakıp ‘neden oldu?’ demek yerine ‘neden olmasın?’ diyebilen kadın... Kendi duygularının arkasından giden kadın... Elalem ne der diye düşünmeyen kadın... Kendine hiçbir alanda şiddet uygulanmasına izin vermeyen kadın... Ve hep okuyan kadın. O zaman güçlüsün ve bence o zaman korkusuzsun. İşte o zaman hiçbir şey sırtını yere getirmez.

Sizi mutlu etmenin formülü nedir?

Hayatımda ilk kez olan bir şey; tamamen mutlu olmak! Kocamla başlayan bir süreç bu. Beni tüm varlığımla, olduğu gibi seven bir adam benim kocam. Ben özümde zaten birey olarak çok mutluyum ama hayatı paylaştığım kişiyle de bu mutluluğun katlanma kısmı çok kıymetli. Elbette bir kadının mutluluğu birine bağlı değil. Salt mutluysan zaten doğru insan mutlaka karşına çıkıyor. Benim deneyimim bana bunu öğretti.

,

Yorum Yaz