Menü İcon

Cem Yılmaz ve Kaman Kardeşler ''Deli Aşk''ta buluştu

Cem Yılmaz ve Kaman Kardeşler ''Deli Aşk''ta buluştu

ATATÜRK BENİM HER ZAMAN SEVDİĞİM BİR İNSAN

Siz hiç sevdiğiniz birinin altına yorum yazmadınız mı?

Cem Yılmaz: Şener Şen hayatımın her evresinde sevdiğim bir sanatçı ama altına gidip hiçbir şey yazmadım. Bence mücadele etmemiz gereken sosyal medya değil, onun içindeki insan. Bu şuna benziyor; insanların evine mikrofon yerleştirmiş gibi artık ne konuştuklarını duyuyorsun...Tabii bu insanların hepimiz kadar konuşmaya hakkı var. Biz özgürlük diye bağıranların buna katlanması lazım.

Twitter demişken, Atatürk portresi önünde bir paylaşım yaptınız. Şimdilerde maçlarda da İzmir Marşı söyleniyor. Bu Atatürk vurgusunu nasıl yorumluyorsunuz? 

Cem Yılmaz: Ben son dönemdeki vurguyla ilgilenmiyorum. Atatürk benim her zaman sevdiğim bir insan. Bu sevgi yeni filizlenmedi. O paylaşımın romantik bir yanı var. Bu siyasi bir şey değil. Ama insanlar bunu politik bir tavır olarak görüyorlarsa onda da bir sakınca yok. Bir de şöyle bir şey var; ben 23 Nisan’da doğdum, Ozan Güven 19 Mayıs, Zafer Algöz 30 Ağustos doğumlu. Dolayısıyla biz Cumhuriyet çocuğuyuz, ne yapalım?

BAŞKALARININ SÖYLEDİKLERİYLE VAKİT KAYBETMEK ABSÜRD; İNSAN KENDİ DEĞERİNİ KENDİ BELİRLER

Metin Akpınar röportajımızda “Cem’in sahnesini seviyorum ama sinemasını sevmiyorum. Orhan Pamuk romanları gibi...” demişti. Bu eleştiriler sizi kırıyor mu?

Cem Yılmaz: Orhan Pamuk romanı gibi olmak ne güzel bir şey. Teşekkürler. Kırılabilirim de tabii... Çünkü Metin Akpınar benim için çok önemli. Ama beni pek tanıdığını zannetmiyorum.

Mizahçılar arasında rekabet ne durumda? Mesela son tweet’iniz Şahan’a (Gökbakar) bir gönderme olarak algılandı...

Cem Yılmaz: Başkalarının söyledikleriyle vakit kaybetmek absürd. İnsan kendi değerini kendi belirler. Hiç öyle bir gönderme yapmadım. Öyle bir şeye de karşılıklı olarak kimsenin ihtiyacı yok.

BENİM ARKADAŞLARIM İYİ AKTÖRLER...

Peki ‘Hababam Sınıfı’ gibi içinde birçok mizahçının yer alacağı bir komedi projesi gelse... Kabul eder misiniz?

Cem Yılmaz: İlgilenirim. ‘Vizontele’, ‘Organize İşler’ gibi filmlerde oynadım. Önemli olan; ne yapıyoruz, ne amaçla, kime yapıyoruz... Mesela, bana diyorlar ki, “Sen hep arkadaşlarınla film yapıyorsun”. Şaka mı bu? Kusura bakmayın ama benim arkadaşlarım iyi aktörler. Arkadaşlarıma bak yani...

Çok havalı oldu, saysanıza...

Cem Yılmaz: Yaz; Russell Crowe (gülüyor)...

Onunla olan arkadaşlığınızdan size kalan ne oldu?

Cem Yılmaz: Dünyanın bir ucunda film çektik. Adam beraber geçirdiğimiz 50 günün sonunda dünyanın farklı yerinden gelen insanlara, “Arkadaşlar biz aynıyız ve ne kadar güzel bir kabileyiz” dedi. Sarıldık, kutladık. Etrafımda bu kafada iş yapan insanlar olsun istiyorum, bana yetiyor...

BENİ ÇOK PARACI BİLİRLER AMA...

İşin bir de ticari kısmı var. Para?

Cem Yılmaz: Beni çok paracı bilirler. Kim ne zaman para vermiş de bir şey yaptırmış bana?

Russell Crowe’la hâlâ görüşüyor musunuz?

Cem Yılmaz: Londra’da (Cep telefonunu çıkarıp Russell Crowe’dan iki gün önce gelen mesajı gösteriyor: ‘I am in London’)...

,

Yorum Yaz