Menü İcon

Cem Yılmaz ve Kaman Kardeşler ''Deli Aşk''ta buluştu

Cem Yılmaz ve Kaman Kardeşler ''Deli Aşk''ta buluştu

HEP ETRAFIMDA BENDEN DAHA BAŞARILI İNSANLAR OLDU

Bugün yolun başında olsaydınız, her şey daha mı farklı olurdu?

Cem Yılmaz: Ben sektörün hep dışında oldum. Mesela karikatür çizdiğim dönemde, memlekette özel televizyonlar yeniydi ve değişik şeylere açıktı. Ama ben televizyona çıkmadım. Eğlence sektöründeki insanların izlediği yolu izlemedim. Çünkü benim işim başka. Bu da bana konfor yaratıyor. Bir de ben ekranda birilerini görüp “Sizi geçeceğim” diye başlamadım işe. Gençlere tavsiyem; yola çıkarken meydan okumamaları. Çünkü bir anlamı yok.

Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in ilk filminin de yapımcılığını üstlenmiştiniz. Boynuz kulağı geçerse tereddüdü yaşamıyor musunuz hiç?

Cem Yılmaz: Boynuz kulağı geçebilir ama duyamaz (gülüyor)! Önemli olan; evrensel standardı yakalamak. Ya da işine kendi imzasını atan bir adamın varlığından mutluluk duymak...

İnsan bu ‘mesleki ermişlik noktası’na nasıl ulaşıyor?

Cem Yılmaz: Herkes bir maceraya atılıyor. Film yapmakla ilgili macera da biraz katmanlı, o yüzden tecrübeni paylaşıyorsun. Hep etrafımda benden daha başarılı insanlar oldu. Mesleki olarak da özel hayatımda da... Zaten öyle de olmasını isterim. Kamanlarla da işlerinde iyi oldukları için beraber çalışıyoruz.

,

Yorum Yaz