Menü İcon

Can Yılmaz: ''Cem Yılmaz'la beraber varım ama ben hep arkadan dolanırım''

Can Yılmaz: ''Cem Yılmaz'la beraber varım ama ben hep arkadan dolanırım''

Kim bu hikâyelerinizdeki insanlar?
- Aslında sensin, benim, şu karşıda oturan arkadaşımız... Çok klasik söylemle; içimizden birileri... ‘Merhaba demeden yanından geçtiğimiz insanlar’ denir ya, o insanlar işte.

‘Küçük insanların büyük hikâyeleri’...
- Hayır, küçük insanların küçük hikâyeleri... Hiçbirinin başına çok absürt bir şey gelmiyor. Ama düştükleri durumlar ilginç.

Ne kadarı gerçek?
- Bazı hikâyelerin bazı yerleri gerçek, karakterleri uydurma... Bazılarının da karakterleri gerçek, başlarından geçenler kurgu...

Hayatınızın büyük bölümü Etiler’de bu çok güzel ofiste geçiyor, magazin eklerinden gördüğümüz kadarıyla boş zamanlarınızda; Cem Yılmaz, Zafer Algöz ve Ozan Güven’le takılıyorsunuz... Bu hikâyelerdeki at yarışı bahisçisi adamın, pavyondaki şarkıcının hayatınıza teması nereden?
- Ben okumayı çok seviyorum. Araştırıyorum. Hayatım boyunca hiç pavyona gitmedim. Ama pavyona giren adamın rutubetlenmiş fıstıkla, su karıştırılmış bir bira siparişine 300 lira hesap yazacaklarını, hesaba itiraz edince koluna girip en yakın bankamatiğe götüreceklerini, orada 500 lira tahsil ettikten sonra dövüp bırakacaklarını biliyorum. Everest’in 8 bin 888 metre olduğunu da oraya çıkmadan biliyoruz ya, onun gibi... ‘Gölge Oyunu’nu, ‘Gemide’yi, ‘Laleli’de Bir Azize’yi izlersen oradaki pavyonlardan bir şey kalır sana... Ben de ilgimi çeken şeyleri böyle böyle biriktiriyorum.

,

Yorum Yaz