Menü İcon

Çakallarla Dans: ''Didem dişime göre bir hatun''

Çakallarla Dans: ''Didem dişime göre bir hatun''

“Türkiye’de bu kadar komedi filmine kim gidiyor?” denirken “Çakallarla Dans 4” 10 günde 800 bini aşkın seyirciye ulaştı. Sonuç şaşırtıcı mı sizce de?

-Murat Şeker: 10 günde bu kadar seyirciye ulaşmak çok güzel. Bir aktör abimiz “Hep komedi filmi mi çekeceksin?” demişti. İşin bu kısmı kimileri için alerji boyutunda. Ama olsun, bu yıl da en çok izlenen 10 film arasında 5 komedi olacak.

Didem Hanım, siz serinin dört filminde de rol aldınız. Başrol oyuncuları Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Timur Acar ve Murat Akkoyunlu’yla birlikte oynamak nasıl?

- Didem Balçın: Dört kadınla aynı filmde olmaktansa, onlarla olmak benim için mutluluk. Erkekler daha ılımlı, fazla alengirli düşünmeyen bir cins. Altı senedir beraberiz, artık hepsini çok iyi tanıyorum. Çekimlerde onlarla olacağımı bilmek bile bana keyif veriyor. Bu dört kişinin dışında Hakan Bilgin, Murat Şeker ve senaristimiz Ali Tanrıverdi’yle çalışmak da rahatlatıyor.

YAŞ SINIRI 13’E DÜŞTÜ

Bu filmde ekibin kadın popülasyonu da arttı, kadroya Hande Katipoğlu ve Derya Şensoy dahil oldu...

- Didem Balçın: O süper oldu. Erkekler bu filmin çekimlerinde kendilerine bir aktivite buldular, sahne aralarında oyun konsollarıyla vakit geçirdiler. Neyse ki sette Hande vardı.

- Murat Şeker: Bu filmde kadın karakterler de ön planda. Önceden “Keşke Fatma’nın daha fazla sahnesi olsa” diyorduk, bu filmde artırdık. Kadın-erkek eşitliğini de yakaladık. O yüzden kadın seyirci bu filmi daha çok sevdi; daha az küfür var, kadın sahneleri daha fazla... İlk defa “+13” yaş sınırı aldı film. Öncekiler hep “+15”ti.

,

Yorum Yaz