Menü İcon

Büşra Pekin: ''Oynarken nasıl göründüğümün bir önemi yok''

Büşra Pekin: ''Oynarken nasıl göründüğümün bir önemi yok''

SiYASETÇiLERiN DE BASiT HAYATLARI VAR

“Kolonya Cumhuriyeti”nin koordinatları tam olarak nereye düşüyor?

- Çağlar Çorumlu: Bir sahil kasabası. Türkiye değil, dünyanın herhangi bir yerinde ütopik bir beldenin ütopik bir bölgesi. Yarımada. Akla hayale gelmeyecek şeyler oluyor orada... Çünkü yazarlarımız bir masal dünyası yarattı. Bir varmış bir yokmuş, Dikburun diye bir yer varmış diye başlanabilir anlatmaya... Biz de seyirciyi bu masala inandırmaya çalışacağız. Çok küçük insanların çok büyük egolarından ortaya çıkan trajikomik durumları aktaracağız. 

Kim bu Peker Mengen?

- Çağlar Çorumlu: 5 bin nüfuslu bir belediyenin başkanlığına adayken bir anda kendini Amerika ile savaş halinde buluyor. Elinde bir çakmağı bir de Osmanlı’dan kalma topları var. Fedakar, elinden gelse ülkesi için her şeyi yapacak ama vizyon yok, çap yok, etrafında adam yok. Kendi evinde deplasmanda, bahtsız bedevi bir adam. Kendince bir karizması var ama vizyonu ve dünyası küçük.

Büşra Pekin’in canlandırdığı Mualla karakteri burada mı devreye giriyor?

- Büşra Pekin: Peker’in Amerika başkanı ile birebir hukuku var. Başkan Ajan Smith’i görevlendiriyor. Ülkenin içine sızmak için tipini değiştirerek Mualla oluyor. Çok zekice kurgulanmış bir karakter ve yaptıkları amaca hizmet ediyor.

,

Yorum Yaz