Menü İcon

Büşra Pekin: ''Oynarken nasıl göründüğümün bir önemi yok''

Büşra Pekin: ''Oynarken nasıl göründüğümün bir önemi yok''

ÇEKİME 10 GÜN KALA EKİBE DAHİL OLDUM

 Kimlerle çalıştınız?

- Çağlar Çorumlu: “Güldür Güldür”ün 6 kişilik bir senaryo ekibi var. Murat Kepez de editörlüğünü yapıyor. İş için Bodrum’a gidiyor ve orada “Hadi bir film yazalım” diyorlar. Necati Akpınar’la da konuşunca iş ciddiye biniyor. Minik bir belde ülke olsa nasıl komiklikler yaşanır düşüncesinden yola çıkmışlar, sonuç “Kolonya Cumhuriyeti” işte...

Bu filmde yer almaya nasıl karar verdiniz?

- Çağlar Çorumlu: Kendi adıma, fazlasıyla riskli bir proje olduğu için kabul ettim.

Nasıl yani?

- Çağlar Çorumlu: Bir ütopya ve hayal dünyası var. Murat’ı (Kepez) tanımasam işim zordu. Ama onu tanıdığım için ne anlatmak istediklerini senaryoyu okur oku-maz anladım. Başka yönetmenler çekseydi de zorlanabilirdik. Aynı dili konuşacağımız belliydi. Cesur bir film oldu.

- Büşra Pekin: Çağlar’ın sözlerinin altına ben de imzamı atarım. Tek fark, ben Kepez’lerle ilk defa bu proje sayesinde bir araya geldim. Fakat kalemlerini çok sevdim. Güven verdiler bana. Bu filmin varlığından “Tatlım Tatlım” döneminde Yılmaz Erdoğan ve Necati Akpınar bahsetmişti. O sırada elimde başka bir proje vardı, “Denk getiremiyoruz” dedik, vazgeçtik. Meğer bahsettikleri “Kolonya Cumhuriyeti”ymiş.

Ne değişti de ekibe katılabildiniz?

- Bir zaman sonra Necati (Akpınar) abiden telefon geldi. “Son zamanlarda okuduğum en komik senaryo. Büşra seni istiyoruz. Zamanı da uyduruyoruz” dedi. Kahkahalarla okudum senaryoyu. Dayanamadım, aynı akşam ikinci defa okudum. Sete girmeye 10 gün kala bu kadar oyuncaklı bir role evet demek riskti.

,

Yorum Yaz