Menü İcon

Burcu Kıratlı: ''Küçük Emrah'la çalışmak benim şansım''

‘Aşk ve Mavi-Götür Beni Gittiğin Yere’ dizisinde Emrah'la birlikte başrolü üstlenen Burcu Kıratlı, dizi de intikamı ile aşkı arasında kalan ‘Mavi’ karakterini canlandırmaya hazırlanıyor. Burcu Kıratlı'dan dizi öncesi önemli ayrıntılar...

Röportaj Gazetesi

Burcu Kıratlı: ''Küçük Emrah'la çalışmak benim şansım''

'Aşk ve Mavi-Götür Beni Gittiğin Yere' adlı dizide izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyorsunuz. Nasıl bir aşk hikayesi izleyeceğiz?

İsmi yeteri kadar dikkat çekiyor. Sürprizleri olan güzel bir iş olacak. Bence izleyici 'Mavi'yi çok sevecek, çok benimseyecek.'Mavi' ile 'Ali'nin yaşayacakları aşk çok masum. Gençliği cezaevinde geçmiş, kimseyi sevmeye fırsatı olmamış 'Ali' ve kimseyi sevemeyen 'Mavi'nin aşk hikayesini ekrana taşıyacağız. 'Ali' ve 'Mavi' birbirlerini gözlere değil, yazdıklarına bakarak tanıyorlar. İlk defa yüz yüze yıllar sonra bir araya gelecekler. İkisinin de sırları var. Aynı zamanda birbirlerine karşı koyamadıkları çekimleri var. Birbirlerine tutunup sahip çıkacaklar mı, hep birlikte izleyeceğiz.

EMRAH'LA ÇALIŞMAK BENİM ŞANSIM

'Mavi'nin hangi özellikleri sizin daha çok ilginizi çekti?

'Mavi'nin iç dünyası çok derin ve fırtınalı. 'Mavi'yi canlandırmak gerçekten çok güzel. İçinde çok fırtınaları var. Hepimizde bu duygular var ama hiçbirimiz bunları yansıtamıyoruz. İnşallah bunlar izleyiciye de geçer.

Emrah'ın filmleriyle büyüyenlerden misiniz?

Emrah'ın filmlerini kim izlememiştir ki! Hepimiz onun rol aldığı filmleri izledik.

gallery_3212_e732G1t6aChMb3i

Şimdi onunla partner olmak nasıl bir duygu?

Emrah ile büyüyüp onunla birlikte oynamak çok güzel. Benim için çok keyifli, hepimiz çok heyecanlıyız. Bu enteresan bir duygu ama burada devreye profesyonellik giriyor. Ona Emrah diye bakarsak araya utangaçlık girebilir. Dizide o aşkı yansıtamayız. Duygularımızla profesyonelliğimizi harmanladığımızda çok güzel bir iş ortaya çıkıyor. Emrah'la oturup konuştuk. Egosuz, karşısındaki oyuncunun kendisini rahat hissetmesi için her şeyi düşünen biri. Bu benim için büyük bir şans, ortaya çok güzel bir iş çıkacağını düşünüyorum.

Dizi için uzun süredir kadın başrol oyuncusu aranıyordu ve birçok ismin adı geçmişti...

Seçmeler sırasında ben de görüşmeye gittim. Beni uygun görmüşler. Kadroya dahil olduğum için çok mutluyum.

İzleyici sizi bu kez daha farklı bir rolde mi görecek?

Kesinlikle beni bu kez farklı bir rolde görecekler. 'Mavi', canlandırdığım diğer karakterlerden çok farklı; duygusu ağır basan bir karakter.

Dizinin tanıtımları dönmeye başladığı anda büyük ses getirdi. İzleyicinin beklentisi çok yüksek...

Beklenti çok yüksek. Ben de yapım şirketine gittiğimde herkes aynı şeyi söyledi: 'Diziye çok güveniyoruz.' Bugüne kadar çok iyi senaryolar okudum. Ama bu, beni en çok çeken ve en güvendiğim senaryo oldu. Ekiple konuştuğumuzda 'Mavi'nin ben olabileceğime hepimiz çok inandık. Çok güzel bir enerji oluştu. Hemen çalışmalara başladık.

2048_1

'Mavi' masum bir karakter mi?

Masum, saf bir kız ama bunun yanında içinde intikam ateşi var. İntikam almak için yola çıkıyor ve hayatını buna göre yaşıyor. Ama planlayamadığı bir şey var; o da aşk. Aşkı ile intikamı arasında kalan bir kızın hikayesi; ailesini affedemediği bir durum var. Duygusal anlamda hep bir çatışma yaşıyor ve bu ona asilik katıyor. Dürüst biri, içinden geleni söylüyor. İnsanlardan da bunu bekliyor. Bu ona hayatta tek başına güçlü kalmasını öğretiyor.

KAPADOKYA'DA EV TUTACAĞIM

Canlandıracağız karakterde sizden bir şeyler var mı?

Çok var. Ben de asi biriyim. Hemen düşündüğümü söylerim.

Dizinin çekimleri Kapadokya'da yapılacak. Orada ev mi tutacaksınız?

Benim ilk şehir dışı işim olacak. En büyük şansım iyi niyetli, pozitif enerjili bir ekiple çalışmak. Yapım şirketimiz ve yönetmenimiz muhteşemler. Orada yaşayacağım ama İstanbul'a sık gideceğim. İki köpeğim var; orada bir ev tutup onları yanıma almak istiyorum.

Kendinizi ekranda nasıl buluyorsunuz?

Kendimi izlememin nedeni hatalarımı görüp bir daha yapmamak. İnsan kendisini beğenmezmiş, ben de kusurlarımı görüyorum. inşallah bu dizide kusurlarım daha az olur ve daha çok beğenilir.

2048

ANİDEN EVLİLİK KARARI ALABİLİRİM

Ani bir kararla evlenebilir misiniz?

Evet, bir anda evlenebilirim. Aşkın peşinden giderim.

Şu an hayatınızda öyle biri var mı?

Şu an yok. Sadece iş var.

Asiyim dediniz ama naif bir yapınız da var...

İkisinden de var. Bazen bir anda parlıyorum ama hiç kin tutamam. Bir olay olsa 10 dakika sonra arayıp karşımdaki insanı üzüp üzmediğimi sorarım. İnsan kırmayı sevmiyorum. Kırdığım insanların da mutlaka gönlünü alırım. Çok vicdanlıyım. Gerçi insanlar bunu kötüye kullanabiliyorlar ama iyi ki böyleyim diyorum.

Söyleşi: Merve Yurtyapan

Aşk ve Mavi-Götür Beni Gittiğin Yere dizisi öncesi Burcu Kıratlı röportajı,

Yorum Yaz