Menü İcon

Doğallığın buluştuğu kadın: Burcu Biricik

Doğallığın buluştuğu kadın: Burcu Biricik

İdealize edilmiş ya da doğaüstü değil aksine gerçekçi ve makul bir iç dünyası var. Realist yönünün, kadınsı duyarlılığının ve hep dik duruşunun hayattaki başarısının anahtarları olduğunu da eklemem gerek. Her döneme yakışan kadın Burcu Biricik’in nostaljik referanslar ardındaki dünyasını keşfetme sırası şimdi sizde.

Hayat Şarkısı dizisinin sonuna, Hülya’nın kaderine dair tamamen bireysel bir tahmininiz var mı? Sizce bu hikaye mutlu sonla mı biter?

Gerçekten yok çünkü her an her şey değişiyor aslında. Ama ben olsam mutlu sonla bitirirdim. Biz Kerim’le 3-5 çocuk daha yapardık, Hülya sekiz çocuk annesi olurdu, böyle kalabalık bir Cevher ailesi olarak yaşardık. Şaka bir yana, mutlu son olacağını tahmin ediyorum. Her gelen bölümü heyecanla okuyorum. Mahinur Ergun her bölümde bambaşka şekillerde şaşırtıyor bizi. Yönetmenimiz Cem Karcı hem çok genç, hem fikre çok açık, hem vizyonu çok geniş o yüzden onunla çalıştığım için şükrediyorum. Geçen gün de hep beraber bunu konuştuk; Allah hepimize heyecanla bölümü beklediğimiz, izlediğimiz projelerde çalışmayı nasip etsin. Çünkü sen inanmazsan ve sevmezsen seyirciye sevdirmen zaten imkansız.

Empati yönü yüksek bir oyuncu olarak Hülya’ya en çok ne yaptığında kızdınız?

Ona yaptırdığım en büyük kötülük iftira attırmamdı. O zaman ben bile hak veremedim. Çok ağırdı. Evet, haklı bir sebebi vardı, İstanbul’a ailesinin yanına dönerse herkesi daha rahat bir araya toparlayacaktı çünkü Berlin’de bir başınaydı. Biliyordu ki, İstanbul’a geldiğinde tüm aileyi de o tatlı, cici tarafıyla arkasına alacaktı. Geçen bölümde de söylendiği gibi, ‘Bütün ev Hülya’nın askerleri, Hülya öl dese ölürler’. Hakikaten de öyle. Şimdi, yine 39’uncu bölümde de küçük bir çirkinliği var, yine kızmadım değil. Kocamı küçük düşürdüm. Ama Hülya’nın anne olmasından ve hormonlarından dolayı aslında geçen seneki kadar dişli, hırslı, can acıtan bir tarafını görmüyoruz. Yumuşadı ve içe döndü artık. Geçen seneki hikaye çok başkaydı, amacı bambaşkaydı. Bu sezon Kerim’le normal bir hayata döndüler, gerçek bir karı-koca oldular.

,

Yorum Yaz