Menü İcon

Burcu Biricik: Evlenmekten korkmuyorum anne olmak istiyorum

Ekranın yeni kadın starı Burcu Biricik’in oyunculuğa dair umutları var. Ondan başrol oynadığı ‘Hayat Şarkısı’nın hikâyesini konuştuk.

Röportaj Gazetesi

Burcu Biricik: Evlenmekten korkmuyorum anne olmak istiyorum

Bir önceki projenizin aksine Hayat Şarkısı’nda fettan birini canlandırı-yorsunuz, role hazırlanırken zorlandınız mı? Yeni karakteriniz size benzeyen tarafları var mı? 

Hülya için elbette ki bir hazırlık sürecim oldu ama zor bir süreçti diyemem. Karakterimi keşfederken, hayata geçirirken çok eğlendim. Hülya, benden farklı. Çok hırslı tutkulu, tuttuğunu koparan biri. Ben ona nazaran çok daha naif ve hayatı akışına bırakan biriyim.

Hayat Şarkısı ilk başrolünüz diyebiliriz. Bornova Belediye Tiyatrosu, Artiz Mektebi ve sonra diziler. Dışardan bakıldığında her şey yolunda gitmiş gibi görünüyor ama sürecin arkasında büyük bir emek vardır diye düşünüyorum…  

Tabii ki bu süreç çok kolay olmadı. Güvenimin kırıldığı zamanlar da oldu, iyi ki uğraşmışım dediğim zamanlarda... Hayatta hiçbir şey kolay olmuyor, benim için de süreç kolay değildi elbette. Ama işini gerçekten çok sevince o zor süreç sizin için çok sıkıntı olmuyor.

Türkiye’nin en gözde yakışıklıları ile karşılıklı oynadınız, şimdi de Birkan Sokullu ile karşılıksınız, nasıl gidiyor? Uyum yakaladınız mı? 

Birkan’la daha önce hiç çalışmadık. Hiçbir tanışıklığımız yoktu. İlk defa bu projede bir araya geldik ama çabuk samimi olduk. Hayat Şarkısı için ikimiz adına bir çalışma ortamı hazırlandı, bu sürecin ardından Berlin’e gittik, orada da birlikte vakit geçirme imkânımız oldu. Kısa sürede çok rahat uyum yakaladık diyebilirim.

burcu-biricik-1463675

OYUNCULUK YARIŞMASI BENİ İSTANBUL’A GETİRDİ

Sizin de oyunculuk yarışması geçmişiniz var. Aslında bu yarışmalardan sonra şöhreti yakalayan birkaç isim var. Siz de onlardan birisiniz. Nedir acaba bu farkı yaratan? 

Aslında yarışmadan çıkanların bir fark yarattığını düşünmüyorum. Sadece kendi adıma konuşacak olursam yarışma benim İstanbul’a gelme sebebi oldu. Kim bilir böyle bir sebebim olmasa belki de gelmeye cesaretim edemezdim.

Bir röportajınızda “Hiç hayalini kurmadığım bir dünyanın içindeyim demişsiniz”, neyi hayal ediyordunuz? 

Aslında ben pek hayal kuran biri değilimdir. Sanırım hayalim şuydu diyebileceğim belli bir şey yoktu.

ÇOK AŞIĞIM, KISMETSE BU YAZ EVLENİYORUZ

Bu yaz evleniyorsunuz, daha yeni şöhreti yakalamışken, erken yaşta evleniyorsunuz, sanırım çok aşıksınız…  

Evet çok aşığım ve bu yaz evleniyoruz kısmetse. Hem evlilik hem de işi birlikte yürütebileceğimi düşünüyorum. O yüzden bu kararı alırken hiç zorlanmadım. Zor bir karar değil benim için.

Nasıl bir düğün hayaliniz var… 

Sadece sevdiklerimizin olması yeterli aslında. Resmiyetten ve düğün prosedürlerinden uzak içimizden geldiğince, birlikte eğlenip güldüğümüz, keyifli bir gün hayal ediyorum.

burcu-biricik-1419498

Aşıkken nasıl olursunuz?  

Tatlış heyecanlı bir kız çocuğu oluyorum (gülüyor).

Peki aşk için kariyeri  ikinci plana atar mısınız? 

Böyle bir seçim yapmama gerek olacağını hiç düşünmüyorum. Nişanlım bana, işime büyük saygısı olan ve her durumda benim kararlarımın arkasında olan birisi. Şanslıyım açıkçası…

Anne ve babanız siz küçükken ayrılmış, ama yine de evlilikten korkmuyorsunuz… 

Ayrıldıklarında ben çok küçüktüm. Ama yine de evlilikten hiç korkmuyorum, hatta tam aksine çocukluktan beri  benim için en önemli şey aile kurmak ve  anne olmak. Belki bana böyle bir etkisi olmuştur.

Bir şeye karar verirken hep böyle cesur musunuzdur yani? 

Eğer karar vereceğim şey çok inanıp çok güvendiğim bir şey ise, ya da kendimi güvende hissediyorsam hep cesurumdur, gerisini çok düşünmem.

Sevgilinizin oyuncu olmaması avantaj mı, dezvantaj mı? Partnerlerinizden sizi kıskanıyor mu? 

Bu konuda genelleme yapamayacağım.  Ama ben şanslıyım diye düşünüyorum,  Emre işimin gerektirdiklerini çok iyi biliyor. Hem işime çok uzak değil, hem de oyuncu değil, bence olabilecek en güzel  denge

burcu-biricik-1463679

YEMEK YAPMAYA BAYILIYORUM

Ev işlerinden anlar mısınız?  

Ben boğa burcuyum. Yani yemek yapmaya da yemeye de bayılırım. Boş günlerimde genellikle evde yemek pişiririm.   Misafirimiz gelsin onlara yemek yapayım,  onları ağırlayayım bayılırım.

Peki yemek dışında neler yaparsınız? 

Çalışmıyorsam evde vakit geçirmeyi çok severim.  Muhakkak tatile çıkmaya çalışırım.  Benim için seyahat etmek çok önemli. Emre ile enteresan yerler bulup oralara gitmeye çalışıyoruz.

İstanbul’da en sevdiğiniz yerler? 

İstanbul’da pek gezmiyorum en çok vakit geçirdiğim yer Beşiktaş.

Söyleşi: Beliz Özkan

Burcu Biricik: Evlenmekten korkmuyorum anne olmak istiyorum, Burcu Biricik: Evlenmekten korkmuyorum anne olmak istiyorum

Yorum Yaz