Menü İcon

Burcu Altın Ve Umut Kurt: Beni Böyle Sev

Reyhan ve Mazhar çifti yani fanların taktığı isimle REYMAZ kazanınca twitter hesabıma fanlardan yüzlerce mesaj geldi. Hepsinin isteği bu birincilik şerefine REYMAZ röportajı.

Röportaj Gazetesi

Burcu Altın Ve Umut Kurt: Beni Böyle Sev

TV Sohbetlerini takip edenler bilir. Bu köşede sitemizin takipçilerinin istekleri her zaman önemli bir yer tutar. Geçtiğimiz günlerde sitemizde yaptığımız “SİZCE AŞKLARI EN İNANDIRICI OLAN DİZİ ÇİFTLERİ HANGİSİ?“ anketini Reyhan ve Mazhar çifti yani fanların taktığı isimle REYMAZ kazanınca twitter hesabıma fanlardan yüzlerce mesaj geldi. Hepsinin isteği bu birincilik şerefine REYMAZ röportajı yapmamdı.

Elbette bu isteğe kayıtsız kalamazdım. Beni Böyle Sev ’in yapımcı firması BSK Yapım’ı arayıp konuyu ilettim. Onlarda beni kırmayarak ve büyük bir anlayış göstererek beni ikinci kez sette misafir etmeyi kabul ettiler.

Bir pazar günü tekrar sete gittim. Ekip yine beni çok sıcak karşıladı. Buradan hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ve bu kez setin her yerini gezebildim. Sizler için mümkün olduğunca çok anı resimlemeye gayret ettik. Artık sözü uzatmadan REYMAZ röportajına geçme vaktidir. İşte karşınızda Burcu Altın ve Umut Kurt ile yaptığım keyifli REYMAZ sohbeti.

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız “SİZCE AŞKLARI EN İNANDIRICI OLAN DİZİ ÇİFTLERİ HANGİSİ?“ anketinde fanlarınız organize olarak yapım şirketinden bağımsız olarak size oy yağdırdı ve birinci yaptı. Öncelikle bu durum hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum?

Burcu Altın: Gerçekten çok kolektif bir şekilde çalışıyorlar. Çok güzel organize oluyorlar. Sadece anket de değil her konuda böyleler. Hazırladıkları videoları kolajları görmelisiniz. Yaptıklarını gözlerin dolarak izliyorum ben. Onlara çok şaşırıyorum. İnanılmazlar. Ben onlara hayranım. Gerçekten.

Reyhan ve Mazhar olmak hayatınızda neler değiştirdi?

Burcu Altın: Benim ilk kez bir dizideki rolüm bu kadar uzun sürdü.   Sevilmek çok güzel bir duygu. Daha fazla insan tarafından sevilmek daha da güzel bir duygu. İşine saygı gösteriyorlar, yarattığın karakteri seviyorlar. Bir oyuncu için çok keyifli bir durum bu. Bunun haricinde hayatımda başka bir değişiklik yaratmadı. 

Umut Kurt: Mazhar deli dolu bir adam. Seviyorum onun bu hallerini oynarken daha esnek davranma şansım oluyor. Onun bu hali sahnelerde bana bir Rahatlık kattı diyebilirim.

Dizi izleyicileri her yaş grubundan olmasına rağmen Reymaz fanları genellikle 9-18 yaş grubu ve size yoğun bir ilgi gösteriyorlar. Fanların hakkında ne düşünüyorsunuz?

Burcu Altın: O kadar temizler ve sevgilerini o kadar yoğun yaşıyorlar ki. Yazdıklarına cevap vermediğimde o kadar üzülüyorlar ki anlatamam. Bende o yüzden onlara cevap vermeden duramıyorum. Hepsine yetişmem elbette mümkün değil ama elimden geldiğince yetişmeye çalışıyorum. Dizideki Reyhan Mazhar aşkı çok naif, tertemiz bir aşk. Galiba o hoşlarına gidiyor fanların. Tavır ve enerji olarak Reyhan çok canlı ve bıcır bıcır. Tam onların yaşlarına uygun birisi. Reyhanın rengârenk giyinmesi, bolca mimik yapması çok hoşlarına gidiyor. Bu yönde fanlardan çok mesaj alıyorum.

Birde şu var 15 yayında bir kız veya erkek aşk hakkında hiçbir şey tüketmemiştir. O yaş grubu bu duyguları daha yeni yaşadığı için Reyhan ve Mazhar aşkını bu kadar sevdiler.

Umut Kurt: Sevmeleri sahnelerle ilgili bir şeyler paylaşmaları Tweet atmaları Hoşuma gidiyor. Bazılarını artık tanıyorum hatta.
Ama özel hayatlarımıza saygı duymaları istirham edeceğim. Bazen diziyle hayat karıştırıyor sanki.

Ratingleri takip ediyor musunuz?

Burcu Altın: Evet tabi ki takip ediyorum.

Dizi yayınlandıktan sonraki gün saat 10.00’da ratingleri açıklanıyor. Ratigleri görünce neler hissediyorsun? Seni ratingler etkiliyor mu? 

Burcu Altın: Yok beni etkilemiyor. Dizimi, karakterimi, ekibimi seviyorum. Güzel ve iyi bir iş yapıyoruz ki sosyal medyada bu kadar yoğun ilgi görüyoruz. Biz demek ki bir şey başarmışız. Ratinglerin düşük olması belki de değişen rating sistemiyle alakalıdır.

Umut Kurt: Saat on oldu kalkayım reytinglere bakayım demiyorum genelde sette öğrenirim. Yaptığımız işin reyting almasını isterim tabi ama benim için önemli olan iyi güzel iş üretebilmek.  Sosyal medyadan da dışarıda da güzel tepkiler alıyoruz.

Mazhar ve Reyhan aşkı neden bu kadar ilgi görüyor sizce?

Umut Kurt: Samimi geliyor izleyiciye, didişmeleri birbirilerine ters gitmeleri inatlaşmaları komik eğlenceli duruyor. Aralarındaki imkânsız aşka da inanıyorlar kavuşsunlar istiyorlar. Sanki tanıdıkları birileri gibi bakıyorlar Reyhanla Mazhara öyle hissediyorum.

En sevdiğiniz ve en etkilendiğiniz Reyhan Mazhar sahnesi hangisi?

Burcu Altın: Nikâh günü olan sahne. 

Burcu Altın: Birde sezon başında Reyhan’la Mazharın ilk karşılaştığı sahne

Umut Kurt: Ben genelde didişme sahnelerini daha çok seviyorum. Levent hocanın da izin verdiği ölçüde daha özgür hareket ettiğimiz sahneler oluyor. Çok Gülüyoruz.

Burcu Hanım gerçekte çok güleç olmasına rağmen dizide rol gereği çok ağlıyor. Bu konuda yorumlarınızı rica edeyim.

Burcu Altın: Bir süre sonra insanın psikolojisi bozuluyor insanın.  Nezih’in ölümünden sonra ben baya bir psikolojim bozuldu. Çünkü o dönem bir ay boyunca devamlı sahnelerde ağladım. Hatta göz rahatsızlığı yaşadım. Doktora gittim. Gözyaşı sıvısı bitmiş. Tedavi gördüm.  Şöyle düşünün sette bir gün 10 saat boyunca ağlıyorsun. Eve gidiyorum, sinirim bozulmuş evde de ağlıyorum. Bu şu demek değil. Rolüne çok kaptırdı, rolden çıkamadı gibi bir şey değil.  İnsan psikolojisi sonuçta bu.  Dramayı da komediyi de çok seviyorum ama şunu söyleyebilirim. Ağlamak bir süre sonra çok yoruyor insanı.

Umut Kurt: Bunu Hakan’la (Haksun)ve Müjdan’a (Kayserli) sormanız lazım bu konuda ben ne diyebilirim Senaryoda ne yazıyorsa hepimiz onu oynuyoruz. Allah başka keder vermesin.

Bu iş sonrası için kariyer planlarınız ve hayalleriniz nelerdir? Nasıl bir rolde olmak istersiniz?

Burcu Altın: Klasik olacak ama her oyuncu farklı roller oynamak ister. Bende farklı ve uç karakterleri oynamayı çok isterim. Mesela şizofren veya engelli bir kadın oynamayı çok isterim. İnşallah öyle bir rol teklifi gelirse dram veya komedi diye ayırmadan oynamak isterim. Ömrümün sonuna kadar birbirinden farklı bir sürü karakter oynamak istiyorum.

Çekimler sırasında birbirinizin rollerini bozmak (eğlence ve şaka amaçlı)  için birbirinizi güldürdüğünüz yâda sataştığınız anlar oluyor mu?

Burcu Altın: Tabi canım, öyle olmazsa setin keyfi olmaz.

En çok kimin oyununu bozmayı seviyorsunuz?

Burcu Altın: Alper’le Zeynep’in oyununu bozmayı seviyorum. Çok keyifli oluyor. Setin eğlencesi o zaten.

Sette küçük bir oyuncuyla oynamak nasıl bir duygu?

Burcu Altın: Çok güzel. O kadar zeki ki anlatamam. Bizimle birlikte doğaçlama yapıyor. Onun karşısında biz şok geçirip kalıyoruz.

Umut Kurt: Sette şuan 3 çocuk oyuncumuz var ama İlknur bitane onunla oynadığımız sahnelerde gülüşümü tutamıyorum baya gerçekten oyun oynuyoruz.

Umut Kurt: Son olarak Twitterdan çok sorulan şu şarkı söyleme meselesi var biliyorum çok istiyorlar ama Mazhar buna pek uygun bir rol değil. Senaryo Gereği bir düğün eğlence olur belki orda bir kuple okur.

Burcu Altın ReyMaza Sorum etiketiyle sorulan 3 soruyu sizler için cevapladı

ESRAaaa: ReyMazaSorum çok büyük hayran kitleniz var hayranlarınız sizi görmeye gelince hiç farklı, ilginç bir tepkiyle karşılaştığınız oldu mu?

Burcu Altın: Hani birisi gelir ve size “Sizi beğenerek izliyoruz” der ya, Bir seferinde bir izleyicimiz geldi.  Ne söyleyeceğini bilemedi. “ Sizi çok sevinerek izliyoruz” dedi. Bende ne diyeceğimi bilemedim bir an. Bazen karşılaştığımız hayranlarımız sevgilerini nasıl göstereceğini bilemiyor.  Yolda yürürken sırtıma vuran teyze oluyor. Kızım reyhan mısın sen gibi tepkilerle karşılaşıyorum. Artık değilim demek zorunda kalıyorum. Yumruğun şiddetinden.  (gülüşmeler) Hepsi çok tatlı insanlar tabi ki. Hepsini çok seviyorum.

Melike Akay:  Sette vakitlerinizi nasıl geçiriyorsunuz? Sahneleri çekerken zorlanıyor musunuz Yoksa Eğlenerek mi çekiyorsunuz?

Burcu Altın: Tabiki çok eğleniyoruz. Oyuncu arkadaşlarımın enerjileri çok güzel.  Biz reyhan ve Mazhar olarak Umutla enerjimiz çok tuttu. Çok keyif alıyoruz. Elbette zorlandığımız sahneler oluyor. Çok uzun çalışma saatlerimiz var.  Bazen vücut ve zihin yorgunluğundan konsantre olamadığımız anlar oluyor. Öyle anlardan Adapte olmakta zorlanıyoruz. Sahne beklerken aralarda örgü örüyorum bazen. Hatta onun resimlerini sosyal medyadan paylaşmıştım. Kitap okuyorum bol bol.

Şeyma: ikinizin birlikte pek fotoğrafı yok diye Umut ve Burcu sette anlaşamıyorlar deniliyor, sizin bunlara bir cevabınız var mı?

Burcu Altın: İkimizin setten fotoğrafları var aslında. Elbette Umut’la çok iyi anlaşıyoruz.  Bu sahneye de yansıyor. Önceden Nezih’le olduğu gibi.  Sadece şu var. İzleyicilerin sevdikleri Reyhan’la Mazhar, Burcu ile Umut değil. Bununda da büyüsünü bozmak istemiyoruz. Birazda bu yüzden çok fazla birlikte resim paylaşmıyoruz.

Son Olarak Burcu Altın’ın tercihlerini soruyorum.

Günde kaç saat TV izlersin?  

2-3 saat.

Ratinglerinden memnun musun? 

Hayır.

Total grubu mu AB grubu mu?  

Total çünkü Total’in içinde AB’de var.

Hangi spor programı?

Beşiktaş TV’nin programları.

Hangi yarışma programı?

İzlediğim yarışma yok

Hangi dizi?

Beni Böyle Sev ve Game Of Thrones.

Hangi ana haber bülteni?

Fox TV Fatih Portakal’la Ana Haber.

Hangi eğlence programı?

Güldür Güldür.

Hangi Talk Show programı?

Beyaz Show.

Hangi Gündüz kuşağı programını takip edersin? 

İzlediğim gündüz kuşağı programı yok.

Hangi haber kanalını takip edersin?  

NTV ve CNN TÜRK

Hangi belgesel kanalını takip edersin? 

National Geographic

TV’de izlediğin son sinema filmi?  

Azrail'i Beklerken (Poulet aux prunes)

Medya-TV sektör haberlerini nasıl alırsın?  

TV Gazetesi, Rating Kurdu,

Facebook mu, Twitter mı, Instagram mı? 

Twitter ve Instagram

Söyleşi: Atılgan Çetinsoy

Burcu Altın Ve Umut Kurt Röportajı,

Yorum Yaz