Menü İcon

Burçe Bekrek: ''Dior’un izinden gitmek istiyorum''

Burçe Bekrek: ''Dior’un izinden gitmek istiyorum''

En çok hangi ünlü kişiyi giydirmek isterdin?

- Tilda Swinton

Tasarımlarında sıklıkla fermuar detayları ve halkalar yer alıyor. Hatta hiç akla gelmeyen fermuar detaylı cepler kullanıyorsun. Sence seni diğer tasarımcılardan farklı kılan özellik nedir? Kreatif yaklaşımın mı?

- İnsanların sadece açma kapama görevi verdiği bir malzemeye bambaşka görevler biçiyorsunuz demişti bir müşterim. Fermuar konusunda takıntılı olduğum doğrudur. Ama biz çok özel, gerçekten mücevher niteliğinde, pahalı ve lüks fermuarları aksesuar niteliğinde kullanıyoruz. Ama sadece fermuarlar değil, bizi herkesden ayıran şey şu ilk başından beri şu: Biz yalın giysiler tasarlıyoruz. Ve günün sonunda biliyorsun ki desen, taş, payet, dantel ve benzeri dokularla hiç tasarımlarımız olmadı.

Sakin renkler ve keskin çizgiler hakim hep. O yüzden imzamız haline gelen el işçiliği strüktürler ve modern aksesuarlar, analitik denecek kadar karışık kuplarla zenginleştiriyoruz. Diyorum ya micro ama macro bir marka Burçe Bekrek. Markanın kurulduğu ilk günden bugüne yalınlık, kusursuz kalıp ve yüksek kalitede fonksiyonelliğe odaklanan modern tasarımlar ve silüetler yaratırken, iç içe girmiş köşe hatlı kalıplar ve her koleksiyonda farklı bir dokuya bürünen doku tasarımlarımız ile kendimize özgün bir imza geliştirdik. Sadelik, sakin fakat keskin silüetler, minimalizm doğrultusunda planlanmış akıllı multi-fonksiyonellik tasarımlarımızın çekirdek temelini oluşturuyor. Bir giyside basit bir dokuya odaklanıp, onu dikkat çekici ayrıntılar ile rafine etmeyi seviyorum açıkçası. Sanırım bu kadar istikrarlı bir şekilde 7 senedir salt her sezon yüksek opsiyon adetlerinde pret-a-porter yapan da tek genç markayız.

,

Yorum Yaz