Menü İcon

Buray: ''Ayrılığın her halini işledim''

Buray: ''Ayrılığın her halini işledim''

Herkesin single çıkardığı bir dönemde ikinci albümü çıkardınız...

Bazı insanlar bütün imkânlarını bir şarkıya yoğunlaştırıyor. Bizde bir sürü beste var. Bu yüzden albüm yapıyoruz. Geçen sefer ‘İstersen’i sunduk ama ‘Sen Sevda mısın’ reklam yapmamamıza rağmen alıp başını gitti. İnsanlar bütün albümü dinleyip en sevdiklerini suyun yüzeyine çıkarıyor. Albümün güzel yanı insanların kalbinden vurmak için 12 tane kurşunumuz var. 

'ŞARKILARIMIN SIRRI SAMİMİYET'

İlk röportajımızda beste konusundaki zenginliğinizi “Beni tüketemezler” sözüyle anlatmıştınız. Albüm sürecinde bu sizi zorladı mı? 

Bana hep ‘İkinci albümde insanlara beklediğini verebilecek misin?’ diye sordular. Dürüst ve doğal olduktan sonra neden olmasın? Maddi kaygımız yok. Bu ritmi yapalım, bu tarz çok moda, bu tutar diye bir şey yok. Buray’a yakışan şeyleri yapmaya çalışıyoruz. Bana yakıştığını düşünüyorsak, anlattığımız hikâye dürüst ve doğalsa hiç de tribe girmeye gerek yok. Bizim anlattığımız hikâyeyi benimseyeceklerdir. 

Buradan çıkan sonuç, şarkıların başarısının sırrı samimi olması mı?

Evet, bu tamamen samimi olmak, yapmacıklıktan uzak olmakla alakalı. İnsanların sevdiği şeyin arayışı içinde olmak yerine sen kendin olduğunda çıkıyor bu şarkılar. 

,

Yorum Yaz