Menü İcon

Buray: ''Ayrılığın her halini işledim''

Buray: ''Ayrılığın her halini işledim''

‘Sen Sevda mısın’ şarkısıyla hayatımıza giren Buray’la röportaj yaptığımda ikinci albümde de aynı başarıyı yakalayıp yakalayamayacağını merak etmiştim. ‘Sahiden’ albümünün tüm şarkılarını çıktığı gün dinledim. ‘Sahiden’ ve ‘Ay Parçası’ favorilerimin arasına girdi. Geçen yılı aratmayacak şarkılar gelince Buray’la tekrar röportaj yapmak farz oldu. Buluştuğumuzda dikkatimi ilk çeken Buray’ın rahatlığı oldu. Geçen yılki heyecanın yerini biraz daha rahatlama almış. Hem sektöre alışmış hem de bir yılda edindiği hayran kitlesi kendine güvenini artırmış gözüküyor. ‘BY Bahçe’nin sevimli ortamında gerçekleştirdiğimiz sohbetin sonunda “Seneye görüşürüz” dedik. Buray’dan bu şarkılar çıktıkça biz daha çok buluşuruz...

‘AYRILIĞIN HER HALİNİ İŞLEDİK’ 

‘Sahiden’le ara vermeden yeni şarkılarınızı sevenlerinizle paylaştınız. Albümün nasıl bir hikâyesi var?

12 şarkımız var, 11’i yine Gözde Ançel ve Buray imzalı. ‘Gül Goncalar’ıysa babam yaptı. Küçüklükten beri duyduğum ve yorumlamak istediğim bir türküydü. 

Buray şarkılarında hep uç noktadayız. Ya çok mutlu, enerjik ya da dibine kadar mutsuz ediyor. Şarkı seçimlerini neye göre yapıyorsunuz?

Çok fazla şarkı üretiyoruz, bana uymayacak şarkıları başka sanatçılarla paylaşıyoruz. Her bestecinin bir tarzı vardır ya biz o skalayı geniş tutmaya çalışıyoruz. Bu albümde Latin de arabesk de alaturka da var. Her yaştan insana hitap edecek bir şarkı bulundurmaya dikkat ettik. ‘Aşk mı Lazım’ diye çıktık ama albüm bir bütün olarak uyumlu. Albümde ayrılığın her halini, işledik. Üstüne biraz İstanbul serptik. Müziğin kalbi İstanbul. Bizim şarkılarımız da burada oluşuyor. 

,

Yorum Yaz