Menü İcon

Bülent Turan: ''Hayır diyene baskı var algısı yaratıyorlar''

Bülent Turan: ''Hayır diyene baskı var algısı yaratıyorlar''

Yüzde 20 kararsızlardan bahsediliyor ve bunların içinde kadınlarla işsizlerin kararsız olması enteresan geldi bana

-Yüzde 20 kararsız olduğunu düşünmüyorum

-Gördüğüm aslında olağanüstü kararsız falan yok ortada. Net kararını vermiş durumda. MHP’nin içinde karşı  cenahta yer alan insanlar var o  önümüze konan sorun olarak gösteriliyor. Ama onun kadar belki CHP ve HDP’de mevcut yönetime kızan ve mevcut yönetime kızdığı için evet demek isteyenler var onu da görüyorum. Dolayısıyla Anadolu illerine baktığımızda öyle çok büyük kararsız yok. Tabi  her seçimin kararsızı vardır bu kararsızlar için de daha çok kampanya yapılır daha çok izahta bulunulmaya çalışılır ama yüzde 20 olduğunu düşünmüyorum. AK Parti kurulduğu günden bu güne kadınlar gençler hep özel bir yer teşkil etti. O yüzden bizim kadınlarla ilgili çok farklı bakış açımız var. Kadınlar arasında evetin daha az olduğu iddiasını da doğru bulmuyorum belki kadınların daha hassas olduğunu daha duygusal olduğunu hatırlatarak anayasanın görüşmeler sırasında meclisteki tablodan rahatsız olduklarını düşünüyorum. Ben kadınların bizi daha iyi anlayacağını daha fazla evet diyeceğine inanıyorum.

AK Parti Anamur Gençlik kolları Başkanı Hasan Baki, “Atatürk için keşke olmasaydı Türk’e benzemiyor” dedi. Daha öncede Ak parti İl Başkan Yardımcısı Ozan erdem “referandumdan evet çıkmazsa iç savaş  çıkar” konuşması yaptı. Bu açıklamalar için ne diyorsunuz

Ak parti hata yapınca bedel ödetelim chp yapıNca susalım

-AK Parti Türkiye’nin en büyük siyasi hareketi ve çok büyük bir teşkilat. Bu teşkilat içinde zaman zaman hata yapanlar  veya kötü niyetli  insanlar olabilir. Zaman  zaman bazı arkadaşların büyük bir gaf yaptığını üzülerek görüyoruz. Bizim Manisa’daki bir üyemizin konuşmasındaki bir hatadan dolayı aynı gün  genel merkezimiz toplantı kararını verdi ve istifasını aldılar yetmedi yargı adım attı savcılık soruşturma başlattı. Yani hem hukuki hem siyasi olarak bedel öğrettik arkadaşımıza. Ama elimizde örnekler var.  Kılıçdaroğlu’nun aynı ifadeye çok yakın “kan dökmeden başkanlık olmaz” ifadesi var. Bakın Manisa’daki CHP’li  Tur Yıldız Biçer  “iç savaş arifesindeyiz” demiş. Bizim üyemizin söylediğinden ne farkı var bu ifadenin. CHP’li vekile  CHP’nin herhangi bir adım atığını duydunuz mu? Basının yargının adım attığını duydunuz mu böyle bir şey yok ben buna isyan ediyorum. AK Parti’nin herhangi bir üyesi bir hata yaptığı zaman hem siyasi olarak hem hukuki olarak hem basın olarak bedel ödeteceğiz ama CHP’nin vekilleri bunu söylediği zaman kimse elini atmayacak ben bunu doğru ve adil bulmuyorum..

,

Yorum Yaz