Menü İcon

Bülent Turan: ''Hayır diyene baskı var algısı yaratıyorlar''

Bülent Turan: ''Hayır diyene baskı var algısı yaratıyorlar''

Burada da bir tartışma var. Sn.Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan sonra ne olacak sorusu. Ya akıl nizam sahibi birisi gelmezse başa.

Bu sistem çok garip ne deve ne kuş

-CHP’nin söylediği bu tarz bu yaklaşım  halka güvensizliğinin bir örneği. Çünkü bu topluma biz güvenmek zorundayız. O yüzden Tayyip Bey’den sonra ne olur değil halk ne derse o olur. Millet kimi isterse o olacak. Ayrıca bir şey daha söyleyeyim. Ben bu milletin yanlış, absürt, abartılı  kesimlere yüzde elliden fazla oy vereceği  kanaatinde değilim. Millet Tayyip Bey’den sonra da kendi liderini bulacaktır. O yüzden hiçbir endişem yok.

Endişemiz şu; Çok garip bir sistem var. Ne deve ne kuş.  Birçok krizin olma ihtimali var. O yüzden biz Tayyip bey sonrası sistemin daha kıymetli olduğu kanaatindeyiz. Şu an biz bunu güçlü Ak Parti güçlü lider Tayyip Erdoğan ikilisi ile aştığımızı düşünüyoruz.

Peki bu endişeniz yeni sistemde Cumhurbaşkanı başka bir partiden hükümet başka bir partiden olsa yaşanmaz mı? Sistem tıkanmaz mı?

-Neden tıkansın. Farklı kültürlerden olsa ne olur ki. Birisi yasama ile ilgili iş yapacak birisi yürütme ile ilgili işi yapacak. Hatta belki de bu bizim için tecrübe olacak. Cumhurbaşkanı yürütme faaliyeti yaparken başka bir partiden  olan meclis çoğunluğu belki daha sert denetleyecek . Bu problem değil.

,

Yorum Yaz