Menü İcon

Bülent Ersoy: ''Pimi çekilmiş, patlamaya hazır bombayım''

Bülent Ersoy: ''Pimi çekilmiş, patlamaya hazır bombayım''

OTOBÜSE BİNDİK EFENDİM, BİTLENİYORDUK

Peki “Hakkımda olumsuz konuşacaklarına hiç konuşmasınlar!” diye bir şey yok mu?

– Hayır, öyle şey olmaz. Ne dedim? Sıfır hata, sadece en büyük yönetmen, yukarıdaki Allahüteala’ya ait. Tabii ki hata yapacağız. Ve o hatanın da konuşulması gerekiyor. Bir masada yemek mi yeniyor? Biri, “Ben Bülent Ersoy’un programını tutmadım!” desin. Diğeri, “Aman canım, kadın da kendini çok ciddiye alıyor!” desin. Öbürü, “Zaten onun her şeyi öyle” desin. Biri “40 küsur bavulla ne götürmüş” desin, öbürü “Yılan sokmuş!” desin. Yeter ki desin!

Belediye otobüsüne bindiniz değil mi?

– Bindik efendim. Bitleniyorduk az kalsın. Tabii hafif dalgasını da geçiyoruz. Tavuk, keçi, ne ararsan var. Maşallah hepsiyle akraba olduk. Trene de bindik. Pek meşhurmuş Hindistan’ın trenleri. Sokakta uyuyanlarla takıldık. Varenasi’ye de gittik, ölü yakılma törenleri izledik, Ganga maceramız da var, Ganj Nehri’ne Ganga diyorlar, Tac Mahal’e de gittik, hepsini izleyeceksiniz…

Aç kaldığınız doğru mu?

– E bir miktar kaldım valla. Ben et severim. Antrikot filan, kenarı yağlı olacak. O yağ ete geçecek, püre ve salata da alayım yanına. Hindistan’da yok. Sağ olsun Mumbai’de konsolos bey, otele etli yemek yolladı.

BENİM GECELİKLERİMİ BİR GÖRSENİZ, MİLLETİN GİYDİĞİ TUVALETLERDEN DAHA ŞAŞAALI!

Size saygı duyuyor insanlar, hayranlık da… Ama biraz korkuyorlar. Fakat seviyorlar da çok, nasıl oluyor bu?

– Allahüteala’nın bir lütfu diyeceğiz herhalde. Ama evet, Bülent Ersoy bunların hepsini içinde barındırıyor.

Bir Bülent Hanım var, bir de Bülent Ersoy mu? İki ayrı kişilik mi? Siz, dışarıda Bülent Ersoy’un sahnesini mi alıyorsunuz? Sadece şarkı söylemekten söz etmiyorum, insanların beklediği şaşaalı bir kadın var ya, evden dışarı çıkınca o mu oluyorsunuz?

– Alakası yok. Benim evdeki geceliklerimi bir görseniz, milletin giydiği tuvaletlerden daha şaşaalı! Anladım sorunuzu. Ben bu elbiseyi üzerimden çıkarıp başka bir elbise giymiyorum. Bu, benim gerçek kişiliğim. Oyun veya gösteriş değil…

,

Yorum Yaz