Menü İcon

Bekir Hazar: Avrupa'nın bir hesabı varsa Allah'ın da bir hesabı var

Avrupa’ya gitme umuduyla bekledikleri Büyük İstanbul Otogarı’ndan Edirne’ye yürümek isteyen sığınmacıları provoke ettiği belirtilen bir Alman Bir Fransız’ın da aralarında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan Alman Nora S. Ve Fransız Charlott

Röportaj Gazetesi

Bekir Hazar: Avrupa'nın bir hesabı varsa Allah'ın da bir hesabı var

Avrupa’ya gitme umuduyla bekledikleri Büyük İstanbul Otogarı’ndan Edirne’ye yürümek isteyen sığınmacıları provoke ettiği belirtilen bir Alman Bir Fransız’ın da aralarında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan Alman Nora S. Ve Fransız Charlotte L.’nin Türkiye’yi son olarak Gezi Parkı odaklı olaylar öncesi geldiği ve çeşitli grupları provoke ettiği ileri sürüldü.

Son zamanlarda PKK kampları dahil olmak üzere birçok alanda karşılaştığımız Avrupalı ajanların mülteci sorununda dahi provokatörlük yapmaları Ortadoğu’da yaratılmak istenen kaos ortamını bir kez daha gözler önüne serdi.

“AVRUPA EKMEĞİ PAYLAŞMAK İSTEMİYOR”

Avrupa’nın sığınmacılara bakışı ve Avrupalı ajanların kullanılma amacını AjansHaber’e değerlendiren Gazeteci Yazar Bekir Hazar Avrupa’nın Ortadoğu planının tersine döndüğünü vurgulayarak   “Ortadoğu üzerinde bunların bir hesabı vardı ama unutulmamalıdır ki Allah’ın da bir hesabı vardır. Şuanda mülteciler başlarına bela olmuş durumda. Suriyeli mülteciler arasında Avrupa’ya IŞİD’den ve daha bir sürü terör örgütünden sızmalar olabilir. Bununla birlikte nüfus dengeleri var. Avrupa’nın belirli bir geçim standardı var. Bu da mültecilerin Türkiye sınırından geçmemesi noktasında her türlü yola başvurma ve her türlü alçaklığa başvurma yoluna sevk ediyor” dedi.

“AVRUPA SÖMÜRÜSÜ KORKUNÇ BOYUTLARDA”

Mülteci sorunu Avrupa için çok büyük bir problem. Ortadoğu’yu kan gölüne çevirdiler. İngiliz istihbaratının yalan haberi ile Irak’ta kimyasal silah var yalanı ile Amerika’yı oraya soktular, o günden beri Ortadoğu’da kan oluk oluk akıyor. Buradan çıkarları çok fazla. Petrol şirketleri, doğalgaz şirketleri… Ayrıca her savaş sonrası atılan her bombanın her merminin fiyatının üç beş katı savaş tazminatı adı altında bu ülkelerden alınıyor. Petrolüne doğalgazına el konuluyor. Bu işte korkunç boyutlarda bir sömürü söz konusu.

“AVRUPA NE YAPACAĞINI BİLEMEZ HALDE”

Artık Ortadoğu’da zulüm o kadar büyük bir hale geldi ki, bugün kan gölüne çevirdikleri bu ülkelerden kaçan insanlar, yerlerinden yurtlarından ettikleri insanlar, bugün Avrupa’nın kapısına dayandı. Bu Avrupa için çok büyük bir sorun. Ne yapacaklarını bilemez haldeler. Aynı şekilde İngiltere hükümeti şu anda Afrika’da güvenli bir yer bakıyor. Avrupa’ya gelmesinler diye.

“AVRUPA MÜLTECİLER İÇİN ÜÇ HAMBURGER PARASI VERİYOR”

Dünya Gıda Programı var Birleşmiş Milletlere bağlı, bu program mülteciler için yardım yapıyor fakat bu para çok yetersiz. Türkiye 2 milyon kişi için 7,6 milyar dolar harcarken koskoca Avrupa’nın Suriyeli mülteciler için harcadığı para ayda 12 buçuk dolar gibi komik bir rakam. Yani üç hamburger parası verebiliyorlar. Bütün bunlara baktığımız zaman Türkiye’nin Suriye’deki iç savaş başladığı zamandan beri istediği güvenli bölge çağrısında en büyük muhalefeti bunlar yaptılar. Şuan kendileri Afrika’da dahi arazi bakıyorlar. O hale geldiler.

“AVRUPA’NIN BİR HESABI VARSA ALLAH’IN DA BİR HESABI VAR!”

Ortadoğu üzerinde bunların bir hesabı vardı ama unutulmamalıdır ki Allah’ın da bir hesabı vardır. Şuanda mülteciler başlarına bela olmuş durumda. Suriyeli mülteciler arasında Avrupa’ya IŞİD’den ve daha bir sürü terör örgütünden sızmalar olabilir. Bununla birlikte nüfus dengeleri var. Avrupa’nın belirli bir geçim standardı var. Ekmeği paylaşmak istemiyorlar. Bu da mültecilerin Türkiye sınırından geçmemesi noktasında her türlü yola başvurma ve her türlü alçaklığa başvurma yoluna sevk ediyor Avrupa’yı.  Tüm bu sebeplerden dolayı mülteciler Avrupa sınırına dayanmadan bir kaos ortamı yaratmak için mültecilerin arasına ajan da sokarlar istihbarat da sokarlar provokatör de sokarlar. Nitekim de bunu yapıyorlar.

“AVRUPA 'MÜLTECİ AKININI NASIL DURDURURUZ'UN DERDİNDE”

Olayı Macaristan Başbakanı açıkça özetledi; Suriyeli mülteciler Avrupa’nın Hristiyan köklerine ihanettir dedi. 2 milyon mülteci Türkiye’de var 2 milyon mülteci Ürdün ve Lübnan’da var. Nerden bakılırsa beş altı milyonluk bir nüfusun mülteci akını olarak Avrupa’ya gitme durumu söz konusu. Bu Avrupa’da Müslüman nüfusun artması demek. Avrupa nüfus dengelerini çok önemsiyor. Almanya’da şuan 85 milyon insan var. Dünyanın en fakir ülkesi Etiyopya’nın da 85 milyon insanı var. Etiyopya’nın nüfusu 2050’de 170 milyon olacak. Buna karşılık Almanya’nın nüfusu 70 milyona düşecek. Avrupa’da üreme durmuş, yaşlı nüfus artıyor. Müslümanlarda ise düzenli bir aile yaşantısı olduğu için Avrupa uzun vadede nüfus dengelerinin bozulacağından korkuyor. Avrupa için buna benzer yüzlerce sorun olabilecek madde var. İşin özeti Avrupa’nın kan gölüne çevirerek yurtlarından ettiği insanlar başlarına bela oldu. Şimdi bunu Türkiye toprakları içerisine ajanlar provokatörler göndererek nasıl durdururuz diye kara kara düşünüyorlar.

Söyleşi: Abdurrahman Erzurum

,

Yorum Yaz