Menü İcon

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: ''Sonuç hayırlı olsun''

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: ''Sonuç hayırlı olsun''

MHP ile ilgili bir takım tartışmalar var. Sn. Bahçeli  ya da MHP  üstüne düşen vazifeyi tamamen yapmıştır dediniz mi?

- Sayın Bahçeli bu tarihi değişimi başlatan hareket fişeğini atmıştır. Sayın Bahçeli halk oylamasına giderken de bir duruş ortaya koymuştur. Bu duruşun hepsinin ben çok pozitif katkıları olduğunu ve bu başarıda payı olduğuna inanıyorum. Şimdi evetlerin içerisinde ne kadar AKP'den ne kadar MHP'den var ne kadar yok herkes kendi açısından değerlendirebilir. Ama bunu tespit etmek objektif olarak kolay mümkün değil.

Doğu ve Güneydoğu’ya bakınca  HDP'ye giden oylarda bir farklılaşma var. Devran değişti dedi Sn.Cumhurbaşkanı. Bunlar emanet oy olabilir mi? 

- Doğu ve Güneydoğu’da AKParti'nin aldığı oylar hep yüksek oylar oldu.. Esasında HDP'nin aldığı oylar emanet oylar. Bizden giden oylar. 7 Haziran'da 1 Kasım'da giden oylar oldu. HDP'ye çok emanet oy gitti barajı geçsin diye. Ama HDP milletin kendisine açtığı Türkiye partisi olma ve Türkiyelileşme yolunda yürümedi. Terör örgütünün koyduğu istikamette ve verdiği talimatlar doğrultusunda yürüdü. Vatandaşlarımız da bunu çok iyi gördü. Bölge halkı bu duruşu ile bu iradesi ile terör örgütüne karşı bir tavır koymuştur. Bu açıdan çıkan neticeyi son derece önemsiyorum. Bence emanet oylar geri geldi. Daha başka oylar da var.

,

Yorum Yaz