Menü İcon

Behzat ve Süheyl Uygur: ''Emniyete özel oyun geliyor''

Behzat ve Süheyl Uygur: ''Emniyete özel oyun geliyor''

ÜNLÜLER SANATI SAHİPLENMELİ

Süheyl U.: 250 kere ‘Marko Paşa’ oyununu sahneledik ve 200 bine yakın seyirciye ulaştık. Onlara oyunumuz üzerinden mesajlar da verdik. Tiyatronun birleştiren yanını biz sahnede her zaman hissediyoruz. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Tiyatro severler mutlaka Ali Poyrazoğlu, Nilgün Belgin gibi değerli oyuncuların oyunlarını da izlesinler. Politikacılarımızı, sporcularımızı tiyatro da daha çok görmek istiyoruz. Onların oyunlara gitmesi halkımızı tiyatroya daha da yakınlaştıracaktır. Örneğin, Arda Turan gibi dünya çapında bir futbolcumuzun Türk tiyatrosuna destek vermesi, izlediği oyunları sevenleriyle paylaşması tiyatroya ilgiyi daha da artıracaktır. Tiyatromuza ülkemizin kıymetli isimleri tarafından destek verilmesi ve sahip çıkılması bence çok önemli. 

Otoriter bir babamız vardı

Hayatını insanlara güldürmeye adamış büyük usta Nejat Uygur, aile yaşamında nasıl bir mizaça sahipti? Sert bir baba mıydı? 

Behzat U.: Otoriter bir babaydı. Babamla aramızda hep bir sınır vardı. Birlikte çok güzel, eğlenceli vakit de geçirirdik. Örneğin, çocukken birlikte oyunlar oynardık ya da ergenlik dönemimizde arkadaş gibi oturup dertleşirdik de. Ama çocukları olarak nerede durmamız gerektiğini hep bilirdik. Zaten böyle de olması gerekiyor. 

Süheyl U.: Sert bir mizaca sahipti ama aynı zamanda çok da eğlenceli bir babaydı. Oyun öncesi sohbetler ederdik, fikirlerimize çok önem verirdi. Beğendiği fikirlerimizi de hayata geçirirdi. 

,

Yorum Yaz