Menü İcon

Begüm Kütük: ''Başkaları için süslenen biri değilim''

''Kurtlar Vadisi'' dizisindeki başarıyla hakkından geldiği rolünden sonra ''Kaderimin Yazıldığı Gün'' dizisiyle şöhretin kapılarını aralayan yetenekli ve güzel oyun Begüm Kütük, kadın ve makyaj ikilisini değerlendirdi.

Röportaj Gazetesi

Begüm Kütük: ''Başkaları için süslenen biri değilim''

Bir ünlü olarak makyaj olmadan sokağa çıkmak konusunda baskı hissediyor musunuz?

Pek baskı hissettiğim söylenemez. Defalarca sokakta makyajsız, kameralarla, fotoğrafçılarla karşılaştım ve çekinmeden poz verdim, sohbet ettim. Bu kaçınılmaz, baskı hissederseniz özgürlüğünüz kısıtlanır. Zaten dizi ve özel fotoğraf çekimlerinde saçım ve cildim çok yıpranıyor ve davet gibi bir özel durum yoksa günlük hayatımda makyajsız olmayı tercih ediyorum. Sokağa çıktığım zaman da gazeteci arkadaşlarla karşılaşıyoruz ve bu durum beni rahatsız etmiyor. Çünkü doğal halim bu.

Sizce makyaj yapmanın esas motivasyonu nedir? Erkekler mi, kadınlar mı, kendimiz mi?

Geneli bilemeyeceğim ama benim motivasyonum kendim. Ruh halim makyaj, süs püs modundaysa evde yalnız da olsam makyaj yapar eğlenirim. Çünkü o rengarenk malzemeler çok cezbedici. Ama canım istemiyorsa da yapmam. Pek başkaları için giyinen, süslenen biri değilim yani

.begum-kutuk-marieclaire-e1413731110718

Olduğumuz gibi görünmekten, kendimiz olmaktan korkuyor muyuz?

Beni olduğum gibi görünmek rahatlatıyor açıkçası. Pek korktuğumu söyleyemem. Belki başkalarının ön yargılı yaklaşımları insanların, kadın ya da erkek fark etmez, oldukları gibi görünmekten çekinmelerine neden oluyordur. İnsanlar sadece yüzlerine değil kişiliklerine de makyaj yapıyorlar öyle değil mi?

Kusurlarımızla barışmanın yolu sizce nereden geçiyor?

Kendinizi olduğunuz gibi kabul edip, kendinize saygı duyup, kendinizin en iyi versiyonu olmak için çaba harcamaktan geçiyor.

Makyajsız olduğunuzda kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

Cildimi temiz ve iyi hissediyorum. Bana iyi geliyor makyajsız olmak.

indir

Sosyal medyada makyajsız olma cesaretini göstermek sizce daha mı kolay?

Sosyal medya veya sosyal hayat benim için farksız. Makyajsız olmayı seviyorum.

Yüzümüzü boyamak yerine dünyada neleri boyayarak daha iyi bir hale getirebiliriz?

Estetik duygusu küçükken gelişen bir şey. O estetik zevk eksikliğini çevremizdeki binalarda, sokaklarda, yeni takıntısının nasıl bir zevksizlik ve görgüsüzlük haline geldiğini, sıkça görüyoruz maalesef. Eğer soyut bir şeyden bahsetmiyorsak açıkçası herkes evine, sokağına baksa ne iyi olur. Güzel olana sahip çıksak, korusak ve her şeyi güzelleştirmeye çalışsak bu bulaşıcı olur ve güzellik, estetik daha geniş bir alana yayılır. Daha soyut bakarsak da ben insanların içini, kalplerini, birbirlerine bakışlarını sevginin ve hoşgörünün rengine boyamak isterdim. O zaman dünya daha güzel bir yer olurdu.

Söyleşi: Ece Üremez

Moda ve makyaj üzerine güzel oyuncu Begüm Kütük röportajı,

Yorum Yaz