Menü İcon

Başak Dizer ve Deniz Marşan: ''Beren Saat ne giyerse olay oldu''

Başak Dizer ve Deniz Marşan: ''Beren Saat ne giyerse olay oldu''

“Aşk-ı Memnu’da Çok Abarttık”

Bizim dizilerde yataktan yeni çıkmış biri yeni uyanmış gibi değil, hasta olan hasta gibi değil. Motor kullanan jön, kaskı bir çıkarıyor altından yapılı saçlar çıkıyor, absürt bir durum değil mi?

DM: Son senelerde biraz daha inandırıcı yapılıyor. Kara Sevda çok gerçekçi ama bu sefer de ne diye eleştiriler geliyor biliyor musun; çok bakımsız, çok çirkin! E kız bunalımda, hep depresyon hali, ne yapsın! Bunun da ortası yok. Biz bir tek Aşk-ı Memnu’da abarttık. Kıyafetleri hazırlarken bu sefer de çok abarttık, diyorduk hatta. Kahvaltıya da topukluyla inilmez yani, farkındayım ama bir şekilde oturduktan sonra normale dönemiyorduk. Abartı başladı, abartı bitti.

“Cesur ve Güzel’e Gelelim”

BD: Ben sadece Kıvanç’ı giydiriyorum, Deniz’se Tuba’yı giydirmiyor, bu ayrıntıyı verelim de. En sonunda açıklamak zorunda kaldık ama hakkında çok konuşuldu.

Bence de açıklama yapmanız yerinde oldu, çünkü Tuba Büyüküstün korkunç giyiniyor. Vücut hatlarından haberi bile yokmuş gibi davranıyor, çok garip. Kıvanç’ın stilini nasıl oluşturdun?

BD: Senaryoyu beraber okuduk, o zaman kafamda canlanmaya başladı. Kıvanç’ın karakteri Cesur, kendi evini yapan, doğal hayatı seven biri. Bu yüzden toprak tonlarını ağırlıklı tutup, rahat kıyafetler seçtim. Zaten saçı sakalı da ona göre seçtik. Biraz dağınık saçlı, kendini bırakmış gibi ama yine de şık bir adam olmasına karar verdik.

Sürekli açık havada çalıştığı için de sürekli yanık tenli mi gözüküyor?

BD: Hafif yanık teni Kıvanç istedi ama açık renkli olsa iyi durmazdı. Sürekli doğal hayatta yaşayan bir adamın teni biraz daha bronz olmalı.

,

Yorum Yaz