Menü İcon

Başak Dizer ve Deniz Marşan: ''Beren Saat ne giyerse olay oldu''

Başak Dizer ve Deniz Marşan: ''Beren Saat ne giyerse olay oldu''

“Stil Danışmanlığı Kerem Çatay’ın Önerisiyle Başladı”

Kendiniz mi dahil olmak istediniz olaya?

DM: Aslında tesadüfi oldu. İlk Türk filmi çekildiğinden beri kostüm departmanı vardır tabii ki ama bu kadar kapsamlı, nokta atışı işler yapılmıyordu.

BD: Stil danışmanlığı sektörü yoktu ortada. İlk Ay Yapım başladı bu işe. Biz Deniz’le Kerem Çatay’a “Bize moda programı yapar mısın?” diye gitmiştik. O da “Boş verin moda programını ben size başka bir proje önereyim. Programdan daha iyi olacak, hem de daha çok tanınacaksınız” dedi.

Kerem Çatay ne kadar ileri görüşlüymüş öyle?

DM: Evet, öyleydi ama biz önce fikri saçma bulduk. Sex & City mi çekeceğiz sanki, bize ne yararı olacak ki diye düşündük.

BD: “Sex & City değil ama Aşk-ı Memnu diye bir dizi, oyuncular da çok size göre aslında” dedi.

Peki, üşenmediniz mi böyle bir işe? Sürekli kendinize proje yaparken bir anda uzun saatlerinizi alacak bir iş gelmiş?

BD: Üşenmez olur muyuz? İlk başta zaten oyuncuları saydı, onları bile tanımadık. Ne gerek var, yapılmaz, çok zor bir iş dedik başta. Sonra Kerem çok iddialı konuşunca denemek istedik. Sistemi biliyorduk sonuçta, markalar sponsor olmak istemiyor, kıyafetlerini vermiyordu.

M: O zamanlar Merter’den toplanıyordu kıyafetler, markalar asla bu işi onaylamıyordu. O sırada Deniz’le Bilsar’da çalıştığımız için oradan bir şeyler alabildik. Ralph Lauren’in Türkiye şubesini, Burberry ailesini tanıyorduk, onlara rica ettik. Onlardan ürün alınca ekranda orijinal tasarımları görenler tarafından hararetle karşılandı tabii. Marka ürünler, tasarım çantalar, gerçek mücevherler kullanmaya başladık.

,

Yorum Yaz