Menü İcon

Banu Zorlu: ''Acı çekmeyi sevmem erkekleri çok takmam''

Banu Zorlu: ''Acı çekmeyi sevmem erkekleri çok takmam''

İki şarkılık bir single’la müzikseverlerin karşısına çıktınız. Öncelikle “Allah Kahretsin” adlı bu çalışmayı nasıl hazırladığınızı sorayım...

Single için hazırlığa başladığımızda elimizde birçok şarkı vardı. Eleme yaptık, sonunda Mert Ali İçelli’nin “Öptüm Yüreğinden” şarkısında karar kıldık. Ama sonra Kemal Aslan, “Allah Kahretsin”i de seçmeme vesile oldu. Onu da albüme aldık ve ilk klibi de ona çektik. Uzun zamana yayılan değil de her şeyin bir anda kendiliğinden geliştiği bir çalışma oldu bu single.

“Allah Kahretsin” şarkısı sizi neden bu kadar etkiledi?

İlk geldiğinde şarkının sözlerinden etkilendim. Hareketli bir şarkıya Ahmet Selçuk İlkan’ın dokunuşundan etkilenmemek olanaksız zaten. Bu arada Ahmet Selçuk İlkan, benim babamın arkadaşı. Babam hep ondan bir şarkı almamı isterdi. Tesadüfen bu şarkı geldi önüme, sözlerinden de çok etkilendim. Düzenlemesi de Sezgi Keskin’e ait. Çok güzel, çok değişik bir şarkı oldu. Son dönemin yükselen yıldızı, benim de favorim.
 

Bir dönem sözlerinde beddua olan şarkılar modaydı. Siz de o modaya mı dönüş yaptınız bu şarkıyla?

Aslında beddua değil, bir yakarış var bu şarkıda. Çoğu insan, unutamadığı kişi için “Hep içimdesin, ecel gibi peşimdesin, Allah kahretsin” demiştir eminim. Aşk çok güzel bir şey ama olmadı mı zorlamamak gerekiyor. Aşk, karşılıklı olduğunda güzel.

,

Yorum Yaz