Menü İcon

Ayşe Hatun Önal: ''Birinin ‘selamı’nı öbürünün de ‘dengesiz’ini aldım''

Ayşe Hatun Önal: ''Birinin ‘selamı’nı öbürünün de ‘dengesiz’ini aldım''

Albümün adı ‘Selam Dengesiz’... Nedir? “Gittim, erdim, dengeyi buldum, ying yang” falan diye çıkmayacaksınız değil mi karşımıza?

- Yok canım! Ahahahahah. Aslında tam da tersi. Hikâye, insanların dengesizliğine dem vurmak. Dalga geçmek... Başkalarının bana hocalık yapmasını, müzikle felsefe satmasını sevmem. Pop yapmaya ‘Çak Bir Selam’la başlamıştım. En son yaptığım şarkı da ‘Dengesiz’di. Birinin ‘selamı’nı öbürünün de ‘dengesiz’ini aldım. ‘Selam Dengesiz’ çıktı.

Başını dibini bağladınız yani. Bu düğümden sonra ne var? Neresindesiniz müzik yolculuğunuzun?

- Bazı insanlar vardır, esasında müzik aşkı yoktur ama... Modellik bitme noktasına gelince bu işe geçer ya da fiyatını artırmak için yapar. Ben daha lisedeyken beste yapar, Emre Müzik’e gönderirdim. Ne istediğimi çok iyi biliyordum: Kendimi eğlendirmek. Yaptığım şarkıya kendim eşlik edip dans edebiliyorsam o benim için başarı işte.

Dinlediğin müziği yapabilmek büyük özgürlük. Peki ticaret?

- Tam kendi dinlediklerimi yapabiliyor muyum? E yok, o da fazla butik kaçar. Dinlediğim DJ’lere falan bakıyorum, Instagram’da 3 bin takipçisi var. Popla kitleyi genişletip, o genişleyen kitlenin kulağına sevdiğim şeylerden damlatıyorum diyelim.

,

Yorum Yaz