Menü İcon

Aslı Orcan: '' Babam, bugünleri görebilseydi eminim benimle gurur duyardı''

Aslı Orcan: '' Babam, bugünleri görebilseydi eminim benimle gurur duyardı''

OYUNCULUK BANA SABRI VE HAYAL KURMAYI ÖĞRETTİ

Aslı Orcan’ın dünyasını bize biraz anlatır mısınız? Sizin için huzur neresi? Mutluluğun tarifi nedir?

- Sevdiklerime çok sahip çıkan biriyim, mutsuz olmalarına asla dayanamam. Mutsuzlarsa elimden ne gelirse yapmak, o an o sıkıntıyı ortadan kaldırmak isterim. Sahip olduklarımın kıymetini bilir ve şükrederim. Annem çalıştığı için anneannem büyüttü beni, büyük bir sevgi vererek kalbime merhameti yerleştirdi... Mutlu olabilmenin yolu beklentisiz olmaktan geçiyor bence... Huzur da insanın sığınabileceği yerdir; annenin dizi, bazen sevgilinin koynu, köpeğinin kokusu, bazen gün batımı, bazen de sette içtiği sıcacık bir çayda huzuru bulabilir insan... 

Oyuncu olmaya ilk ne zaman karar verdiniz. Neden bu mesleği tercih ettiniz?

- Ben konservatuarda Türk halk dansları bölümünde okudum. Üçüncü sınıftayken ifade jimnastiği dersi almaya başladım. Hiç konuşmadan, sadece beden diliyle duyguları anlatmayı amaçlayan bir dersti. Yaptığımız egzersizlerde farklı farklı insanlara bürünebilme fikri beni etkiledi. Oyunculukta yaşayabileceğim ruhsal yolculuk deneyimleri mesleğimi belirlememde en önemli etkenlerden biri oldu diyebilirim. 

Bu sektörde geçirdiğiniz yıllar size neler öğretti?

- Oyunculuk serüvenimin bana öğrettiği şey, istemeye devam ederek çok çalışmak gerektiği oldu. Sabrı ve hayal kurmayı da listeye ekleyebilirim.

,

Yorum Yaz