Menü İcon

Aslı Enver: ''Murat Boz'u tanıdıkça daha çok seviyorum''

Aslı Enver: ''Murat Boz'u tanıdıkça daha çok seviyorum''

İstanbullu Gelin dizisinin senaryosunu okuduğunuzda canlandıracağınız karaktere dair neler hissettiniz? Gerçek bir hikayeden uyarlanmış olması sizi nasıl etkiledi?

- İlk defa gerçek bir hikayeden uyarlanan bir karakteri canlandırıyorum ve bence bu çok enteresan. Çünkü gerçekten yaşanmış hikayelerden esinlenildiği zaman karakterin ve hikayenin kendine ait bir ruhu olduğunu düşünüyorum. İpek Bilgin, bir oyun çalışırken bana şöyle bir şey demişti; ‘‘Biz oyunculuğu başkalarının dertlerini anlatmak için ve empati kurulabilsin diye yapıyoruz.’’ Bu da tam olarak böyle bir şey aslında. Süreyya’nın derdini anlatmak ve onun gibi yaşayan insanlara empati kurulabilecek alanı sağlamak.

Gerçek hayattaki Süreyya ile tanışma ve konuşma imkanınız oldu mu?

- Olmadı maalesef.

Özcan Deniz ile çalışmayı nasıl tanımlarsınız? Sizin gözünüzden kendisine dair enteresan bir karakter özelliğini söyleyebilir misiniz?

- Çok kısa bir süre içerisinde iki farklı projede Özcan’la birlikte çalıştım. İstanbullu Gelin öncesi bir sinema filmi çektik. Orada hem yönetmenim hem de partnerimdi. Bu projede de birlikteyiz. Özcan’ı yönetmen olarak çok beğeniyorum. Çok doğru bir oyun anlatıyor ve oyuncuyu çok iyi yönlendiriyor. Sinema filminde çalışırken de çok rahat ettim. Özcan’ı daha resmi ve formal biri gibi düşünürdüm. Ama aslında doğalında çok komik bir adam var. Beklemediğin anda beklemediğin bir şey söylüyor ve güldürüyor.

Özcan Deniz ve Meryem Uzerli birlikte rol aldığınız korku-gerilim türünde bir filmin çekimlerini tamamladığınızı biliyoruz. Türk yapımı korku filmlerinde sıklıkla kullanılan ruhani öğeleri içeren bir senaryo mu var yine?

- Özcan ve Meryem’le oynadığım film korku, gerilim türünde. Fakat sizin bahsettiğiniz o ruhani öğeler yok bizim filmimizde. Vizyona daha çok zaman olduğu için fazla şey söyleyemeyeceğim ama sürprizli bir film diyebilirim. Beni en çok etkileyen şey senaryo ve hikayenin gidişatıydı. O yüzden içinde olmayı çok istedim, Meryem de beğendiğim bir oyuncu. Özcan’ın, sinema filmlerinde genel olarak resim, renk ve görüntü kalitesini çok beğeniyorum.  Çalıştığı görüntü yönetmeni Olcay Oğuz’u da çok başarılı buluyorum. Böyle bir konuyla, öyle bir görüntü ve vizyonun bir araya gelmesi benim için hem mutluluk verici hem de merak konusu açıkçası, çıkacak sonucu ben de çok merak ediyorum.

,

Yorum Yaz