Menü İcon

Aşkın Nur Yengi: ''Sanıldığı kadar mütevazi değilim''

Aşkın Nur Yengi: ''Sanıldığı kadar mütevazi değilim''

AŞKI ETLİ, BUTLU YAŞAMAYI SEVERİM

Aşklar artık çabuk tüketiliyor. Siz nasıl yaşarsınız aşkınızı?

Artık her şey fastfood. Ben aşkı etli butlu yaşayan, öyle seven bir kadınım. Benim anladığım gibi değil artık aşklar, o yüzden tarifi bana uzak. Freud’un da dediği gibi, aşk aslında libidodan ibaret. İnsanı birbirine yaklaştıran libido ve kokunun uyaranları… Yani hormonel bozukluk. Neredeyse günlük olabilecek kadar çabuk olan bir şey ve aşka karşı ayıp ediyoruz.  

Aşkı özlüyor musunuz?

Özlerim tabii, aşkı özlemeyen insan mı var ama belli zamandan sonra aşk başka bir şeye dönüşüyor. Yol arkadaşı oluyor, o heyecanı başka olgunluklara bırakıyor. Bizim o deli-dolu, hırçın, ezgisi-sezgisi farklı olan aşk kalmıyor. 

İlişkiyi kadınlar mı ayakta tutuyor?

Kadınların emeği çok büyük ama artık onlar da akıllandı. Herkes hayatı kendine göre yaşıyor. Ben son zamanlarda ne aşklara ne de evliliklere inanıyorum. Bir menfaati olmadan kimse kimseyle durmuyor artık.

Fedakâr mısınız?

Çok salakça fedakârım. Burcumun özelliğidir zaten. Yengeç burcu kadınlarının birçoğu böyle bir hüsran yaşamıştır hayatında. İnsan olmanın doğasında var bu. Bunu çocuğun için de yapıyorsun, arkadaşın için de, iyi gitmesini arzu 
ettiğin bir sürü şey için yapıyorsun. Hayatın içinde ‘fedakâr’ olmak var.

Evlilik aşkı öldürüyor mu?

Yok, ben katılmıyorum. Evlilik ilişkileri derinleştiriyor ama bu zamanın evlilikleri için söylemiyorum bunu. Geçmişte hakikaten herkesin aidiyet duygusunun olduğu dönemler için söylüyorum. Hani analarımızın babalarımızın yaşadıkları, onlarda sondu zaten.

,

Yorum Yaz