Menü İcon

Angelina Jolie'ye göre kadın olmanın anlamı ne?

Oynadığı ve yönettiği unutulmaz filmlerin yanı sıra yardımseverliği ve yaptığı sosyal projelerle adından söz ettiren Angelina Joile röportajında 'kadın' kavramının kendisine ne ifade ettiğinden, çocuklarına çeşitli konularda açıklamalarda bulundu.

Röportaj Gazetesi

Angelina Jolie'ye göre kadın olmanın anlamı ne?

Angelina Jolie çocuklarıyla ilgilenmek için göz önünden çekilmiş olsa da: Oscar ödüllü bir oyuncu, yönetmen ve yardımsever olarak özel projelerde çalışmaya devam ediyor. Disney in Maleficent' adlı filmini çekmeyi bitiren Jolie, arkasından 'Come Away' adlı filminin çekimlerine başladı. Jolie aynı zamanda Mon Guerlain'ın yüzü olarak yepyeni bir kampanyayla birkaç ay önce güzellik dünyasına da dönüş yaptı. Marka için tekrar kamera karşısına geçen Jolie, hem güzelliği hem de etkileyici kıyafetleriyle göz kamaştırdı.

Bu ışıltılı hayatın yanı sıra Jolie de kendi hayatında birtakım zorluklarla mücadele ediyordu. Bu sene 43 yaşına basan Jolie, meme kanserini yenmek için büyük bir mücadele verdi. Bu mücadelede, kendi kanserle savaşırken yaşadıklarını ve tecrübelerini paylaşarak bir yandan yine diğer kadınlara yardıma olmaya çalıştı. Jolie büyük bir operasyon geçirdikten sonra New York Times'a verdiği röportajında, "Annem uzun süre kanserle savaştı ve 56 yaşında vefat etti. İlk torununu kucağına alacak kadar dayanabildi. Ama diğer çocuklarım hiçbir zaman onun nasıl biri olduğunu bilemeyecekler, sevecenliğini ve nezaketini deneyimleme şansına sahip olamayacaklar" demişti.

"ANNEM DOĞAL BİR İNSANDI..." 

Jolie, annesi Marcheline Bertrand'a derin bir sevgiyle bağlıydı. Onu kaybettikten sonra zor günler geçiren ünlü aktris, annesinin doğal ve abartıdan uzak bir kadın olduğunu şöyle anlatıyordu: "Annem çok naturel bir insandı. Abartılı kıyafetler giymez, mücevherler takmazdı. Kendini kadın gibi hissetmek istediğinde giydiği birkaç elbisesi ve takısı vardı o kadar."

Angelina Jolie, önleyici bir çift mastektomi geçirdikten üç yıl sonra, altı çocuğunun babası Brad Pitt'ten boşandı. Ve bu boşanma süreci, onun daha önce tecrübe etmediği zor zamanlar yaşamasına neden oldu. Çocuklarına bu denli düşkün olan ve hayatını onlara göre organize eden bir kadının dünyanın en çok merak edilen boşanma hikâyesini onlara yansıtmaması pek tabii kolay değildi. Ama o, bunu başardı. Son yıllarda kendini ve hayatını basının önünden biraz geri çekti ve daha sessiz sedasız bir yaşamı tercih eti. Onu artık daha çok oyuncusu ya da yönetmeni olduğu bir film prömiyerinde, mülteci kamplarında veya yardım gecelerinde görüyoruz. Bir de yüzü olduğu Mon Guerlain'ın güzellik kokan kampanyalarda...

Hiçbir zaman esnekliğini, zarafetini ve özgür ruhunu kaybetmeyen Jolie, kadın olmanın ne anlama geldiğini ve çocuklarına aşılamayı umduğu değerleri anlatıyor.

HELLO!: Kadın olmak size ne ifade ediyor?

Angelina Jolie: Çok farklı şeyler. Kadınlığın tek bir versiyonu yok. Farklı zamanlarda, farklı yerlerde, farklı şeyler anlamına geliyor. Belli bir yumuşaklık ve zarafet olabilir ama aynı anda kadınlar kendi haklan ve başkalarının hakları için de savaşıyorlar.

 "İLK ANNE OLDUĞUMDA..."

HELLO!: Hangi yaşta kadınlığınızı daha çok hissettiniz?

A. Jolie: İlk anne olduğumda ve şimdi. Bu his her geçen yıl ve hayattaki her aşamada büyür ve gelişir. Benim için, kendinizi ve yaşamın getirdiği şeyleri kabul etmeyi öğrenmek.

HELLO!: Fransız parfüm evinin bir elçisi olarak, Fransız tarzı feminenliği nasıl tanımlarsınız?

A. Jolie: Klasik, rafine, zarafet ve güçlü bir zeka ile birleşmiş elegan bir kombinasyon. Dengeli. Kadınlık, farklı zamanlarda, farklı yerlerde, farklı şeyler anlamına gelir.

HELLO!: 40 yaşından sonra erkeklerin aksine kadınların artık daha yaşlı olarak algılanmasına karşı ne düşünüyorsunuz?

A. Jolie: Bu tabii ki asla doğru değil. Bilgelik, anlayış, düşüncenin netliği, yaşla birlikte gelen her şey güzel ve kadınsı niteliklerdir. Kadınların ve erkeklerin yaş aldıkça daha da iyi olduğunu düşünmeyi tercih ederim.

HELLO!: Kadınlar aynı anda birçok rol üstleniyor. Anne, sevgili, iş kadını… Bir kerede her şey nasıl olabilirsiniz?

A. Jolie: Kadınlar her zaman daha fazlasını yapmak için programlanmışlar. Bu bizim doğamızda var ama kendimize dikkat etmeyi de unutmamamız lazım. İnsanın herhangi bir engelleme olmadan ve bu neye mal olursa olsun, kendisini önemsemesi kadar cazibeli bir şey yoktur. Güzelliği ruhlarında olan kadınlar kendi doğrularından başka bir şey yapmayan kadınlardır ve hepimiz öyle kadınları gördüğümüz zaman tanırız.

HELLO!: Sizce kadınlığı en iyi temsil eden rolünüz hangisiydi?

A. Jolie: 'A Mighty Heart' çünkü Mariane Pearl hayran olduğum ve kendisinden çok şey öğrendiğim bir kadın. Mariane gücü ve zarafetiyle her şeyin üstesinden gelmeyi başarıyor.

HELLO!: Kızlarınızın sizin kadınlığınızdan ne öğrenmesini istiyorsunuz?

A. Jolie: Kendileri olsunlar, tamamen. Ama dürüstçe söylemem gerekirse, bana her gün yeni bir şeyler öğretiyorlar. Her biri çok farklı, yine de her biri kendi yolunda çok güçlü birer karakter.

HELLO!: Çocuklarınızın kendi çocuklarına öğretmesini isteyeceğiniz en önemli şey ne olurdu?

A.Jolie: Özgürlük ve nezaket.

Söyleşi: Selen Selçuk

,

Yorum Yaz