Menü İcon

Karagöz ve Hacivat'ı unutturmayan meddah: Altan Erkekli

Karagöz ve Hacivat'ı unutturmayan meddah: Altan Erkekli

Ramazan denince her kuşaktan insanın aklına Karagöz’lü Hacivat’lı Direklerarası ramazan eğlenceleri gelir. Bu unutulmaz eğlencelere çağdaş bir gönderme yaparak özlediğimiz ramazanları hatırlatacak, sanat yönetmenliğini Uğur Işık’ın, anlatıcı rolünü Altan Erkekli’nin üstlendiği “Direklerarası” eğlencesi Zorlu PSM’de hayat buluyor.

Direklerarası Zorlu’ya gelmiş olacak’ Çok özlemiştik Direklerarası’nı, sizi orada izlemek için sabırsızlanıyoruz. Fikir nasıl ortaya çıktı, teklif nasıl geldi?

Altan Erkekli: Eşim Ebru TRT spikeri, hem Uğur ve eşi Çiğdem ile hem de diğer solist arkadaşlarımızla yakın arkadaşlar. Onlar her şeyi milim milim örerek ortaya çıkaran değerli bir müzik grubu. Hepsi üstatlığa erişmiş. Onlar da beni yakinen takip ederlermiş.

Uğur Işık: Teklifin sebebi Altan Bey’in sanatsal kişiliği...

Altan Erkekli: Önce değerli üstatların arasına sol şeritten girmekten ürktüm. Ama dediler ki: “Selçuk’un da Okan’ın da performansları beğenildi, siz de layıkıyla yapacaksınız.” Takdirleri beni mutlu etti. Bir de 8-9 senedir sahneden uzak olmam sebebiyle duygulandım. Musiki içinde olmak hayalimdi. Ama ıslıktan başka şey çalamadım. Bugüne dek öğrendiklerimle ben de Direklerarası’nın geleneksel Karagöz- Hacivat, meddah, kanto falan hepsinden birer nebzeyi katarak bu işin harmanında bir zerrecik olmaya çalışacağım.

,

Yorum Yaz