Menü İcon

Alihan Aracı: ''Oyunculuk bir aşk benim için''

Alihan Aracı: ''Oyunculuk bir aşk benim için''

Önce sizi tanıyabilir miyiz? Kimdir Alihan Aracı? 

- 27 yaşındayım. Dinamik, yorulmak nedir bilmeyen, işine, kendi sine, etrafına ve hayata saygısı olan, eğitime çok değer veren biriyim. Lisans eğitimimi İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamladım. Yüksek lisansıma Yıldız Teknik Üniversitesi’nde devam ediyorum. Hayvanseverim ve spor yapmayı severim.

İnşaat mühendisliği okurken oyuncu olmuşsunuz, anlatır mısınız nasıl oldu bu?

- İlkokul ve ortaokuldan itibaren oyunculuğa karşı yoğun bir ilgim vardı. Amatörce devam eden bu ilgi, üniversiteye geçtiğim zaman tiyatro kulüplerinde devam etti. İstanbul Üniversitesi’nde okuduğum yıllarda da ajansa kayıt oldum ve profesyonel oyunculuk hayatına başlamış oldum.

Mühendislik de yapıyorsunuz aynı zamanda ve “İkisini aynı anda yapabilmek için çok bedel ödedim” demişsiniz bir röportajınızda. Nasıl bedeller ödediniz?

- Bedel ödemeye üniversite 3. sınıftayken, Aşk ve Ceza’ya seçilmemle başladım. O zamanlar setten gece 02.00-03.00’te gelip sabah 07.00’de derse gitmek için kalkardım. Hem fiziksel hem de beyin olarak çok yorucu bir süreçti. Bu süreç şimdi de bir yandan setler, bir yandan mühendislik ofisi olarak devam ediyor.

,

Yorum Yaz