Menü İcon

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a Esrar-ı Aşk kitabı damga vurdu

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a Esrar-ı Aşk kitabı damga vurdu

Tasavvuf ve Edebiyat araştırmalarıyla dikkat çeken Araştırmacı-yazar Ali Toker'in son kitabı "Esrar-ı Aşk" Buhara Yayınları'ndan çıktı. Esrar-ı Aşk'ı 'Hz. Mevlana ve onun gibi büyük zatların kendi özel mektupları gibi bir kitap' olarak nitelendiren Toker, okuyucuya yaşadığımız evrende her an varoluşun merkezi olan kalbe din, dil, ırk içermeyen mucizevi ve gizemli bir aşk yolculuğunu anlatıyor. Öte yandan Toker, Kurtlar Vadisi, Açlığa Doymak, Osmanlı Kıyam, Sevda Kuşun Kanadında gibi yapımlara özellikle zikir sahnelerinde danışmanlık da yaptı. Esrar-ı Aşk kitabı, son olarak ATV'nin sevilen dizisi Eşkıya Dünya'ya Hükümdar Olmaz'da bir sahnede de yer aldı.

'Aşk, bütün varlıklara nüfuz eden ve onları birbirine bağlayan evrensel bir inançtır. Aşk aslî birliktir, ilâhî hüviyetin kendisidir. Allah’ın ibadet edildiği en yüksek tezâhür aşktır. Güzellik aşkın temelidir. Bütün aşkların temeli ve nedeni ise güzelliktir...'

Araştırmacı yazar Ali Toker Hızır (as) Oniki İmam, Risale-i Tahkikiye, Tabakat'üş Şernübi (doksan bir kutbun keşfi), Cevahirname 'Tercüman gazetesi Evliyalar Ansiklopedisi, Sırrı Devran kitaplarının ardından son kitabı Esrar-ı Aşk geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini aldı. Okuyucuyu içine alan ve bir solukta okunacak Esrar-Aşk'ta Kırklar Meclisi'nden sızan sözler beyitler halinde okuyucuyla paylaşılıyor.

Toker'in Esrar-ı Aşk kitabı ayrıca Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde de yer aldı. Dizi ve filmlere özellikle zikir sahnelerinde danışmanlık da yapan Ali Toker'le son kitabı Esrar-Aşk ve hayata dair keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

,

Yorum Yaz