Menü İcon

Bakan Ahmet Arslan: ''Karslılara söz verdi umudu boşa çıkarmayacağız!''

Bakan Ahmet Arslan: ''Karslılara söz verdi umudu boşa çıkarmayacağız!''

25 yıldır bakan çıkaramayan Doğu Anadolu Bölgesi’nin önemli illerinden Kars, Ahmet Arslan’ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na getirilmesiyle büyük bir sevinç yaşadı.

En önemli bakanlıklardan birinin Karslı birine verilmiş olması ve aynı zamanda hükümetin başlattığı Doğu Anadolu Kalkındırma projesiyle birlikte hem Kars’ta hem de bölgede beklentiler büyük oranda arttı.

Karslıların 'adı bile yetti’ dediği Bakan Arslan ise ''Umutları ve beklentileri boşa çıkarmamak için gecemizi gündüzüme katıyoruz''açıklamasıyla hemşehrilerine ve bölge insanına mesaj gönderdi ve müjdeler verdi.

KENDİ ELLERİMİZLE VERDİK

Arslan, AK Parti'nin yerel seçimde Kars'ı kaptırmasıyla ilgili de özeleştiride bulundu: "Kendi ellerimizle verdik!"

İnternethaber Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık’ın sorularını yanıtlayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan özel açıklamalarda bulundu. Bakan Arslan Doğu Anadolu Bölgesi ve özellikle Kars’a yapılacak yatırımlarla ilgili müjdeler verdi. İşte Bakan Arslan’ın İnternethaber’e yaptığı özel açıklamalar...

Geçen Kars'ta vatandaşın birine 'Ahmet Arslan'ın bakan olmasıyla birlikte Kars'ta bir şeyler değişti mi' diye sordum. O da bana '100 yıl sonra bir bakanımız olmuş, değişim olmaz mı adı bile yetti' dedi.  Karslıların bir çoğu Ahmet Arslan'ın bakan olmasından mutlu ve bir o kadar da umutlu...Yollar, fabrikalar, istihdam...Sizden beklentiler yüksek. Bu konuda neler yapacaksınız Kars’la ilgili düşünceleriniz neler?

Vatandaş her zaman basit cümlelerle çok şey söyler. Bakanlık için 'adı bile yeter' sözünün altında bir çok sebep var. Birincisi 1991'den itibaren 25 yıldır Kars’ta bakan yok. biliyorlar ki bakan seviyesinde bir siyasi temsil milletvekili  seviyesinden çok daha güçlüdür.

EN ÖNEMLİ ŞANSIMIZ TECRÜBE

Hükümette olmanız, kabinede olmanız, Bakanlar Kurulu’nda konuşulanları tartışılanları biliyor olmanız ve bu tartışmaya katılıyor olmanız elbetteki bölge açısından önemli bunu biliyorlar. İkincisi ise parti farkı gözetmeksizin herkes bakan olmamızla birlikte desteğini ve memnuniyetini ortaya koydu ve bu desteğin Kars'a fayda olarak döneceğini ortaya koydu. Benim şansım şu olsa gerek; Vatandaş da bunu öyle görüyor. Yılların tecrübesi var bürokrasi tecrübesi var.

,

Yorum Yaz